Teisme pradėtas narplioti prieš tris metus įvykęs susišaudymas tarp agurkinių ir kamuolinių

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šią savaitę Kauno apygardos teismas iš esmės pradėjo nagrinėti prieš trejus metus Kaune kilusio susišaudymo aplinkybes. Tuomet Šilainių mikrorajone buvo sužeisti trys su nusikalstama „agurkinių“ gauja siejami kauniečiai. Teisme ketvirtadienį liudijo ir „agurkinių“ gaujos vienu iš vadeiva vadinamas Norbertas Tučkus, kurį į Kauną atlydėjo kaukėti ir automatais ginkluoti pareigūnai, skelbia delfi.lt.

Teisme ketvirtadienį parodymus davė valstybės saugomas liudininkas V. P., kuris taip pat dalyvavo susišaudymu pasibaigusiame konflikte.

22 metų vaikinas smulkiai išdėstė 2010 metų vasario 24-osios vakarą kilusio konflikto aplinkybes. Pasak V. P., tą vakarą į Šarkuvos gatvę važiavo apie 20-30 su „agurkinių“ gauja siejamų kauniečių grupė. Tokiu būdu buvo siekta išspręsti tarp N. Tučkaus ir su „kamuoliniais“ siejamo Artūro Mockaus konfliktą.

Dar prieš išpuolį buvo specialiai pradurta A. Mockaus draugės automobilio padanga, o keisti rato atvyko A. Mockus, 42 metų Edikas Mikučiauskas ir dar vienas vyriškis.

Netrukus į kiemą įriedėjo mašinų virtinė, iš kurios po kiemą pasklido pora dešimčių vaikinų. Šie iškart pasuko prie A. Mockaus, kurį ėmė spardyti ir daužyti kumščiais. V. P. teigė, kad vienas aršiausių konflikte buvo 31 metų Tadas Petrošius, kuris A. Mockui grasino ir pistoletu.

Netrukus pasigirdo šūviai. Į kaltinamųjų suolą sėdo E. Mikučiauskas, kuris šiandien kaltinamas pasikėsinimu nužudyti tris žmones kitiems asmenims pavojingu būdu.

Kulkos pakirto tris sprunkančius „agurkinius“ – T. Petrošiui kulka pataikė į pilvą, 26 metų Mantas Nauronis sužeistas į galvą, Artūrui Arbūzui kulka pataikė į kaklą. Sunkiausiai buvo sužeistas M. Nauronis, kuris išgyveno tik per stebuklą, tačiau po šūvių neteko vienos akies.

Teigiama, kad tą vakarą buvo paleisti mažiausiai 6 šūviai. V. P. teigė, kad atsišaudė ir sužeistas T. Petrošius, tačiau nukentėjusiųjų versija kardinaliai skiriasi.

Teisme ketvirtadienį liudiję T. Petrošius ir M. Nauronis laikėsi tos pačios pozicijos – esą jie Šarkuvos gatvės daugiabučio kieme atsidūrė atsitiktinai ir juos kliudė „pasiklydusios“ kulkos, kurios buvo „skirtos“ kitiems.

Esą atvykę į kiemą vyrai jau rado tarp nepažįstamų asmenų įsiplieskusį konfliktą ir netikėtai tapo aukomis. Beje, tiek T. Petrošius, tiek M. Nauronis šiuo metu suimti. T. Petrošius suimtas garsiojoje „agurkinių“ byloje dėl nusikalstamo susivienijimo ir prekybos narkotikais. M. Nauronis be prekybos narkotikais įtariamas ir pasikėsinimu nužudyti.

Teigiama, kad į kaltinamųjų suolą sėdęs ir vadybininku vienoje įmonėje dirbęs E. Mikučiauskas tiesiogiai su „kamuoliniais“ nesusijęs. Tačiau kaltinimai pareikšti būtent jam.

Tuo tarpu nukentėjusioji pusė – T. Petrošius ir M. Nauronis – regis nori užglaistyti įvykio detales. Abu teisme patvirtino, kad į juos šaudė tikrai ne E. Mikučiauskas.

„Labai gerai įsiminiau šaulio veidą. Tai buvo vyras iki 30 metų. Tamsiais, ilgokais plaukais. Jo šiandien teismo salėje nėra“, – teigė M. Nauronis, pateikęs visiškai priešingą išvaizdos apibūdinimą, nei atrodo E. Mikučiauskas. V. P. teisme patvirtino, kad šūvius paleido būtent E. Mikučiauskas.

Tuo tarpu N. Tučkus apskritai vengė atsakinėti į klausimus. Visi 38 metų kauniečio atsakymai buvo „nežinau“ arba „neprisimenu“.

Kitas teismo posėdis paskirtas balandžio pabaigoje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno širdyje surengtas „Laisvės piknikas“ uždarytas su trenksmu

Važiuojant link Jonavos - baisus sunkvežimio ir automobilio susidūrimas

Įvertinkite: šviežiu asfaltu dar kvepiantis Ateities plentas

Orai toliau lepins šiluma: smarkiausiai kais Kaune

Smarkus susidūrimas prie „Megos“ atskleidė vieną problemą

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru suka skirtingais keliais

Nemuno salą užtvindė į „Laisvės pikniką“ susirinkę kauniečiai

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai