Kauno simfoninio orkestro ir Kauno valstybinio choro koncerte Vilniuje – vien tik Verdi

Lietuvos nacionalinės filharmonijos archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2013-ieji muzikos pasaulyje itin reikšmingi – šiais metais minime tokių korifėjų kaip Richardas Wagneris gimimo 200-ąsias, Benjamino Britteno, René Leibowitzo ar Witoldo Lutoslawskio gimimo 100-ąsias metines. Šiemet pagerbiame ir legendinį italų operų kūrėją Giuseppe Verdi gimimo 200-ųjų metinių proga.

Giuseppe’s Verdi gimimo 200-ųjų metinių minėjimas vyks jau šį šeštadienį, balandžio 20 d. 19 val. Nacionalinės filharmonijos scenoje. „Vivat Verdi!“ – taip pavadintas šiam muzikui skirtas vakaras.

Vakaro programoje išgirsime svarbiausių ir žinomiausių Verdi operų – „Aida“, „Don Karlas“, „Likimo galia“, „Makbetas“, „Nabukas“, „Trubadūras“, „Traviata“, „Sicilijos mišparai“, bei liturginės kompozicijos „Stabat Mater“ ištraukas.

Verdi muzikos perlų vėrinį klausytojams dovanos Imanto Resnio diriguojamas Kauno miesto simfonininis orkestras (vadovas Algimantas Treikauskas) ir Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis), kurio repertuare, pasak dirigento P. Bingelio, italų operos genijaus muzika yra nelyginant vizitinė kolektyvo kortelė. Rusų dirigento Aleksandro Vedernikovo kvietimu choras šių metų kovo pradžioje Danijoje atliko programą, skirtą Verdi atminimui, Odensės klausytojai išgirdo „Messa da Requiem“.

Melomanų pasaulyje tur būt nerasime žmogaus nieko nežinančio apie Verdi muziką. Daugelis šią bel canto žavesio kupiną muziką išgirdę tuoj pat ją įsimena ir pamėgsta. O ar žinote, kad biografų teigimu, Verdi tam tikra prasme buvo savamokslis? Jo žinios apsiribojo paauglystėje lankyta muzikos mokykla. Jis pats buvo išmokęs skambinti spinetu, vėliau privačiai ėmė kompozicijos, kontrapunkto ir harmonijos pamokas, studijavo tokių kompozitorių kaip Corelli, Bachas, Haydnas, Mozartas partitūras, vargonavo Le Ronkolės bažnyčioje, dažnai lankė operą ir koncertus. O profesinio-akademinio muzikos išsilavinimo Verdi neįgijo. Kai 1832 m. laikė stojamuosius egzaminus į Milano konservatoriją, nebuvo priimtas dėl „talento stokos“!

Tačiau pasaulio muzikos istorijai šis italų kompozitorius reikšmingas kaip trijų dešimčių operų kūrėjas. Nemaža jo scenos veikalų įsitvirtino pasaulio operos teatrų repertuare ir yra bene dažniausiai atliekami.

UNESCO šio iškilaus kompozitoriaus jubiliejų įtraukė į 2013 m. minėtinų sukakčių sąrašą. Taigi, minėkime ir švęskime kartu – „Vivat Verdi!“

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Laukia permainingi orai: sniegą keis lietus, bet šiluma nesitrauks

Paskutiniame kėlinyje rungtynes perlaužę lietuviai nukovė Čekijos rinktinę

VDU tyrimas: mokytojų trūkumas matomas visoje šalyje

V. Matijošaičiui – šmaikštus siuntinys iš neapsikentusių studentų

Trijų automobilių susidūrimas netoli Kauno: medikų prireikė mažamečiui vaikui

Vienam rinktinės įžaidėjui susikirtus – šansas jaunajam žalgiriečiui R. Jokubaičiui

Dėl koronaviruso plitimo siūlo skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

„Žalgirio“ arenoje pristatytos šukuosenų tendencijos: vyraus ypač ryškios spalvos

Po šiltos žiemos nauji siūlymai: bus vertinamas žieminių padangų naudojimo terminas

Kauniečiui Šiauliuose nelegalus „biznis“ nepavyko – teko prisimatuoti areštinės gultą