Ruošiantis šiltajam metų sezonui, policija ragina saugoti savo turtą ir primena apie nemokamą dviračių žymėjimą

Užsienio spaudos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nutirpus sniegui į gatves išrieda dviratės transporto priemonės. Gatvėse pagausėjus dviratininkų – padaugėja ir dviračių vagysčių skaičius. Balandžio 15 d. apie 9.00 val. Kauno r., Noreikiškių k., Stirnų g., pilietis J. L. (gimęs 1973 m.) pastebėjo, kad iš rakinamos laiptinės pavogti vyriškas ir moteriškas dviračiai bei savaeigė žoliapjovė. Padaryta 2 000 Lt žala. Balandžio 14 d. 12.30 val. Kaune, Šiaurės pr., prie parduotuvės kaunietis nerado savo dviračio. Padaryta 500 Lt žala.

Pareigūnai ragina gyventojus imtis visų įmanomų priemonių šioms transporto priemonėms apsaugoti. Gyventojai turėtų atminti, kad norint išvengti vagystės, nederėtų net trumpam laikui palikti dviračių prie parduotuvių, įstaigų ar kitose viešosiose vietose neprirakintų. Verta pagalvoti apie kokybišką užraktą dviračiui apsaugoti. Jeigu tokią ketinate įsigyti, atkreipkite dėmesį, kad grandinė būtų storesnio ir tvirtesnio metalo.

Nerekomenduojama dviračių palikti daugiabučių laiptinėse, rūsiuose ar kitose bendro naudojimo patalpose. Būtina gerai apsaugoti sandėliukus, garažus ar pagalbines patalpas, kur yra laikomi vertingi daiktai, tarp jų ir dviračiai, mopedai, motociklai. Dviračių nakčiai kiemuose neturėtų palikti ir nuosavų namų gyventojai.

Įsigiję dviratį, nufotografuokite, užsirašykite jo numerį ir vagystės atveju, būtinai praneštumėte policijai apie vagystę, nurodydami dviračio numerį. Numeris bus suvestas į Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registrą, kur jis bus viešai matomas. Norint pranešti apie dviračio vagystę policijai, nebūtina vykti į policijos įstaigą, galima naudotis policijos portalu.

Gyventojams, kurie planuoja įsigyti nenaujus dviračius, policija siūlo aktyviai naudotis specialiai sukurtu ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registru, kurį rasite Policijos departamento prie VRM interneto svetainėje, skyriuje „Paieška policijos duomenų bazėse“ įvedę dviračio numerį registre, matysite, ar jis nėra vogtas.

Beje, pažymėtas daiktas atbaido ilgapirščius. Veiksminga ir nieko nekainuojanti dviračių apsaugos nuo vagių priemonė – jų žymėjimas policijoje. Tam reikia turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dviračio (žymimo daikto) įsigijimo dokumentus. Dviratį pareigūnai užregistruos, specialia priemone pažymės jo rėmą ir užklijuos lipduką su užrašu „Pažymėta policijoje“. Lipdukas ant dviračio rėmo įspės tuos, kurie kėsinsis į šį turtą. Vagystės atveju policijoje pažymėtą dviratį bus lengviau surasti ir atpažinti.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Karas dėl šimto Kauno apylinkių kaimų: klausimų daugiau nei atsakymų

Kauno gimnazijos direktoriaus pavaduotojui - fantastiškas karjeros šuolis

Į laisvę lygtinai paleisto žudiko policija ieško kaip dingusio be žinios

Skaidri ir sklandi būsto nuoma: ką turi žinoti nuomotojas ir nuomininkas?

Šventiniai savaitgaliai nesibaigia: miestą užvaldys Europos paveldo dienos

Grybauti išėjęs kėdainiškis dingo be žinios

Kauno klinikų aikštelėje nusidriekė gyva žmonių eilė (papildyta)

V. Matijošaitis pravėrė naujųjų savo rūmų duris: kainavo dvigubai brangiau, nei planuota

Pradėtos naujo rinktinės trenerio paieškos: susitiko su pirmu kandidatu

Kaune į kojas dėjęs nusikaltėlis vis dar laisvėje, Kalėjimų departamentas ramina gyventojus