Gyventojų apdairumas išgelbėjo juos nuo telefoninių sukčių pinklių

SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio 5 d.  per kelias valandas net keturi Kėdainių rajono gyventojai sulaukė sukčių skambučių ir, įžvelgę klastą, nepasidavė jų įkalbinėjimams, neatskleidė savo duomenų, apie tai, kad juos bandė apgauti, pranešė policijai. Šių žmonių apdairumas, sąmoningumas, susikaupimas lėmė tai, kad jie netapo sukčių aukomis, išsaugojo savo turtą. Tačiau patiklių žmonių vis dar yra. Per šių metų tris mėnesius taip nuo sukčių nukentėjo šeši Kėdainių rajono gyventojai, kuriems bendra padaryta žala – tūkstančiai litų.

Sukčių kuriamos istorijos tos pačios: skambinantieji prisistato policijos pareigūnais, įtikinėja, kad per žmonių sąskaitas plaunami pinigai, prašo atskleisti elektroninės bankininkystės kodus, slaptažodžius… Jie primygtinai reikalauja neskambinti į banką ir ten nevykti, teigia viską sutvarkysiantys patys arba netgi gali perduoti telefoną tariamam banko darbuotojui.

Dar kartą primename, kad nei policijos pareigūnai, nei banko darbuotojai niekada neprašo jokių slaptų kodų, ir žmonės niekada niekam negali išduoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų. Interneto banko sąskaitų slaptažodžiai yra konfidenciali informacija, todėl jos nevalia atskleisti nei draugams, nei giminaičiams. Atidavę juos sukčiams, rizikuojate ne tik netekti pinigų, bet ir likti su skolomis.

Taip pat į gyventojų namus nevaikšto Mokesčių inspekcijos, bankų darbuotojai ir nežymi pinigų, kurie neva bus keičiami į eurus.

Policija prašo gyventojų būti budriais ir nepakliūti į sukčių pinkles, savo asmeninius duomenis saugoti ir neatskleisti nepažįstamiems. Jeigu Jums nutiko panaši situacija ir supratote, kad tai apgavikų skambutis, nedelsdami kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos tel. 112.

Perspėkite apie tai vyresnio amžiaus artimuosius, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas