Šokio teatras „Aura“ pristatys spektaklį, skirtą 1863-ųjų metų sukilimo metinėms

Šokio teatro "Aura" nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kovo 11 d. 18.30 Nacionaliniame Kauno dramos teatre šokio teatras „Aura“ pristatys premjerą – šokio spektaklį „1863″. Spektaklis skirtas 150-osioms šio istorinio įvykio metinėms paminėti.

Spektaklio autorius – vengrų kilmės choreografas Ferencas Feheris – viena ryškiausių XXI a. šiuolaikinio šokio asmenybių Vengrijoje. Neįtikėtinu virtuoziškumu, akrobatiniais gebėjimais, fizine ištverme ir kūrybine potencija spinduliuojantis choreografas 2010 metais buvo apdovanotas prestižiniu Rudolfo Labano prizu už geriausią šiuolaikinio šokio pastatymą Vengrijoje.

Premjera įdomi ne tik kaip (tarp)kultūrinio bendradarbiavimo objektas, bet ir kaip netradicinė savo forma švietimo priemonė, išsiveržianti už parodų salių ir istorinės literatūros ribų.

Spektaklis – pulsuojantis, skleidžiantis didelę jėgą, išsiskiriantis labai savitais choreografiniais sprendimais. „1863″ – ne sukilimo iliustracija, o jaudinantis susitikimas su visaapimančia žmogiška patirtimi: orumu, aistra, mirtimi, kova dėl laisvės, papasakota originalia šokio plastika.

„Supratau, kad manęs nedomina konkrečios sukilimo detalės. Tuomet atsipalaidavau ir pagalvojau, kad visame pasaulyje nuo laikų pradžios vyksta kovos – tarp valstybių, žmonių, galiausiai kasdien kovojame su savimi. Tai – bendražmogiška tema. Vienodai artima visiems, nepriklausomai, kokiame pasaulio kampelyje tu gyventum. Nuo šių minčių atsispyriau, kurdamas spektaklį“, – sakė choreografas F.Feheris.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pravieniškėse - neregėtas Kauno nusikalstamo pasaulio lyderių išpuolis

Birželio 23-iosios gatvėje - du eismo įvykiai: pėsčiųjų perėjoje partrenktas vaikas

Nuo pirmadienio Aleksoto tiltu atnaujinamas eismas: kokios naujovės lauks?

Eiguliuose laikinai stabdomas karšto vandens tiekimas

Kauno apskrityje nuo meningokoko mirė moteris

Kauno paveikslų galerijai – naujas pavadinimas

Kauno klinikose - socialiai jautrios parodos atidarymas: apsilankė prezidento žmona

Naktinių linksmybių verslo užkaboriai Kaune slėpė 75 tūkst. eurų

Pasitikėjimą Seime pasitikrinęs S. Skvernelis kalba apie naujus ministrus ir mokesčius

Garažų ir Taikos gatvių sankryžoje – „Ford“ automobilis ant stogo