Kokie 2012-ieji metai buvo Kauno šokio teatrui „Aura“?

kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno šokio teatras „Aura“ – nuolatos kuriantis, judantis, gyvas, atviras idėjoms ir bendradarbiavimui. Kaip ir kasmet, taip ir 2012 m. „Aura“ sukvietė kauniečius ir miesto svečius į tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį, kuris tapo ne tik Kauną turtinančia tradicija, bet ir svarbiu Lietuvos kultūrinio gyvenimo įvykiu.

Centriniu metų renginiu tapęs festivalis 2012 metų sezoną dėmesiu dalijosi su teatro 30 metų jubiliejumi, kuris į įtemptą teatro sezoną įspraudė visą eilę renginių kauniečiams.

Lapkričio mėnesį prasidėję renginiai tęsėsi iki 2013 metų sausio. Jubiliejinę savaitę Kauno šokio teatras „Aura“ kauniečiams parodė net septynis spektaklius. Šventinių spektaklių ciklo kulminacija tapo „Auros“ jubiliejinis vakaras.

Vakaro metu „Girstučio“ kultūros ir sporto centre buvo parodyti spektakliai „Iš(ne)plautas dangus“ ir „Dainos, kurias dainavau“. Pastarasis – vienas seniausių teatro spektaklių, kuris buvo prikeltas naujam gyvenimui. Jame kauniečiai galėjo išvysti 1998 m. pastatyme šokusius atlikėjus, sukviestus specialiai šiai progai net iš svečių šalių.

Šventinis vakaras, į kurį kauniečiai buvo pakviesti nemokamai – „Auros“ dovana miestui. Žiūrovai galėjo lankytis ir kituose nemokamuose renginiuose.

VDU vyko šiuolaikinio šokio video peržiūros ir diskusijos, atviros šokio pamokos. Gruodžio viduryje galerijoje „Meno parkas“ buvo atidaryta paroda, skirta „Auros“ 30 m. jubiliejui. Baigiantis gruodžiui vyko interaktyvūs pasirodymai ir performansai „Aura ir nauji demonai“ su gyva muzika, dramos teatro aktoriais.

Kauno šokio teatro „Aura“ 2012 metų sezono repertuarą papildė ir du premjeriniai spektakliai: „Nužudyti Viktorą“ (choreografija ir tekstas: Amos Ben-Tal/ Olandja) ir „Jūra“ (idėja, režisūra, choreografija Birutė Letukaitė).

Teatras „Aura“ dalyvavo ne tik įvairiuose festivaliuose ir projektuose, vykusiuose Lietuvoje, bet reprezentavo šiuolaikinį Lietuvos šokį gastrolėse Olandijoje ir Portugalijoje, Europos kultūros sostinėje Guimarãese.

„Norisi, kad su šiuolaikiniu šokiu susitiktų kuo daugiau žmonių. Klasikinis menas jau turi ilgaamžes tradicijas, tad jam nebereikia skintis kelio. Tuo tarpu šiuolaikinis šokis – viena jauniausių meno šakų. Todėl svarbiausiu tikslu jubiliejiniais metais ir buvo edukacija – noras priartinti žmones prie šiuolaikinio šokio, suteikti jiems kuo daugiau galimybių pamatyti jį ir, galbūt, pamilti“, – sakė choreografė Birutė Letukaitė.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vieno didžiausių Kauno mikrorajonų istorijoje - „Centrinis purvynas“ ir legendinės vietos

Naujos statybos šalia Kauno „Depo“: investuos 12 mln. eurų

Kauno oro uoste sučiuptas trejus metus ieškotas vyras

Kauno pakraštyje apsivertus automobiliui, keturi žmonės išvežti į ligoninę

Įspūdingi „Žalgirio“ naujokų dėjimai - gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuke

Nuteistiesiems iš Kauno tardymo izoliatoriaus atrado naujo darbo mieste

Jauna mama dėl neįvykusių vestuvių atsigriebė Kauno teisme

Naujausiuose reitinguose - labai prastos žinios V. Matijošaičiui

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: už tylą gydytojas siūlė kompensaciją

Kaune renovuojamo daugiabučio gyventojas: tai visiškai nepriimtina