Kauno policija tiria iš kur nedirbančią šeimą radosi turto už beveik 1 milijoną litų

Policijos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities policija šiuo metu tiria oficialių pajamų šaltinio neturėjusio ir už cigarečių kontrabandą Vokietijoje 2011 m. nuteisto Kauno rajono Užliedžių kaimo gyventojo Bernardo Karmilavičiaus (gim. 1962 m.) ir su juo susijusių giminystės ryšiais asmenų neteisėto praturtėjimo bylą.

Ekonomines bylas tiriantys Kauno pareigūnai su Kauno apygardos prokurorais aiškinasi iš kur pas nedirbančią šeimyną atsirado trys automobiliai, gyvenamasis namas su sklypu Užliedžiuose, 4 žemės sklypai Užliedžiuose, 3 žemės sklypai Lazdijų rajone ir sodyba Lazdijų rajone, kurių bendra vertė 975 tūkst. litų.

Bernardas Karmilavičius kartu su Andriumi Jovaiša (gim. 1982 m.), Mindaugu Guzevičiumi (gim. 1984 m.) ir Dainiumi Kasperavičiumi (gim. 1978 m.), įtariant cigarečių kontrabanda, buvo sulaikyti Apelhulzeno miestelyje, Vokietijoje 2010 m. liepos mėn., po ilgalaikio Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus ir Vokietijos Reino-Westfalijos žemės Kiolno miesto muitinės tarnybos pareigūnų tyrimo.

Kratos metu nuomojamų patalpų sandėlyje buvo aptikta 169 000 pakelių (338 dėžės) kontrabandinių cigarečių bei tam tikri gaminiai iš medienos, specialiai pritaikyti gabenti kontrabandines cigaretes (600 dėžių). Sulaikytų cigarečių vertė „juodojoje“ rinkoje galėjo siekti apie 200 000 eurų. 2011 m. vasario mėn. šie asmenys Vokietijoje buvo nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Nustatę, kad Bernardas Karmilavičius ir jo šeimos nariai oficialių pajamų šaltinių neturėjo, pareigūnai neabejojo, kad pagrindinis nusikalstamo verslo organizatoriaus pragyvenimo šaltinis – cigarečių kontrabanda, todėl, kol šis asmuo atlikinėjo bausmę, jo atžvilgiu Kauno pareigūnai Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistams paskyrė atlikti jo ir jo šeimos narių mokestinį patikrinimą. Atlikus patikrinimą, nustatyta, kad Bernardo Karmilavičiaus sutuoktinė ir sūnus įsigijo turto iš nepagrįstų teisėtomis pajamomis pajamų šaltinio, todėl 2012 m. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto praturtėjimo.

Tiriant neteisėto praturtėjimo bylą, kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais buvo laikinai apribotos nuosavybės teisės į kontrabandos organizatoriaus ir su juo giminystės ryšiais susijusių asmenų turtą. Iš viso apribota nuosavybės teisės į tris automobilius, gyvenamąjį namą su sklypu Užliedžiuose, į 4 žemės sklypus Užliedžiuose, į 3 žemės sklypus Lazdijų rajone, į sodybą Lazdijų rajone, kurių bendra vertė 975 tūkst. litų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko A. Banio teigimu, atliekant tyrimus dėl kontrabandos, svarbu ne tik sulaikyti nusikaltimo organizatorius, vykdytojus, išimti iš nelegalios apyvartos kontrabandines cigaretes ar kitas prekes, bet ir konfiskuoti bei valstybės naudai perduoti nusikalstamu būdu įgytą turtą.

Pareigūnai šiuo metu aiškinasi neteisėtu būdu įgyto turto bei pajamų kilmę, nustatinėja kitas reikšmingas bylai aplinkybes.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įvertinkite: šviežiu asfaltu dar kvepiantis Ateities plentas (foto)

Orai toliau lepins šiluma: smarkiausiai kais Kaune

Smarkus susidūrimas prie „Megos“ atskleidė vieną problemą

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru suka skirtingais keliais

Nemuno salą užtvindė į „Laisvės pikniką“ susirinkę kauniečiai

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų