Misija įmanoma: kapitaliai suremontuotas butas Kaune už 417 litų – Kas vyksta Kaune

Misija įmanoma: kapitaliai suremontuotas butas Kaune už 417 litų

Kapitaliai suremontuotą vieno kambario butą Kaune galima įsigyti vos už 400 litų. Pasirodo, tokia prekyba užsiima Kauno savivaldybė. Puikiame daugiabutyje esantis būstas pirma buvo už keliasdešimt tūkstančių suremontuotas, o netrukus parduotas už juokingą sumą. Buto pardavimą organizavę Kauno klerkai mosuoja įstatymais ir tvirtina jų nepažeidę. Tačiau savivaldybės kontrolės komisija pradėjo tyrimą. Gali būti, kad dar viena korupcijos byla pasieks prokuratūrą, praneša „Lietuvos ryto“ televizija.

Pas minėto buto gyventoją jau ketverius metus negali įsiprašyti nei namo bendrijos pirmininkė, nei kaimynai. Jame gyvenanti moteris, regis, vengia nepatogių klausimų. Prieš ketverius metus vieno kambario kapitaliai suremontuotą butą ji privatizavo savivaldybei sumokėjusi 417 litų. Kaimynai įsitikinę – šiuo metu buto kaina siektų mažų mažiausiai 70 tūkst. litų. Išgirdę, už kokią sumą įsigytas butas, kaimynai leipsta juokais.

„Aš nemačiau, kad socialiniame būste toks remontas būtų daromas“, – tvirtino bendrijos pirmininkė Laima.

Socialinius būstus, kuriuos reikia remontuoti, atrinko speciali komisija, vadovaujama Domo Žiogo. Šis daug nesismulkino – už valstybės skirtus pinigus socialiniame bute atliko rimtą remontą. Už jį sumokėjo 64 tūkst. litų – maždaug 164 kartus brangiau, nei butas buvo parduotas.

„Jeigu būstas apleistas, reiškia, nesuremontuotas, paprastai niekas tokių būstų nesutinka nuomotis. Visados reikia būstą prieš išnuomojant suremontuoti, kad jis būtų tvarkingas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai teigė D.Žiogas.

Jo teigimu, šis būstas privatizuojamas buvo lengvatinėmis sąlygomis. To, kad aukso kaina suremontuotas butas tais pačiais metais bus parduotas, valdininkas tikina nežinojęs.

Pardavimo kainą nustatę savivaldybės tarnautojai mojuoja įstatymais. Pagal juos, viskas teisėta.

„Ji, kaip ir visi Lietuvos piliečiai turėjo teisę privatizuoti butą pagal butų privatizavimo įstatymą, kuris galiojo iki 1998 metų liepos 1 d. Ji yra iškelta iš Būgos g. 23., kuris namas buvo grąžintintinas ir pusrusy buvo tas butas jos. Ji turėjo pilną teisę privatizuoti tą butą“, – sakė valdininkė Edita Norkienė.

Paklausta, kokia intencija butą leista privatizuoti už tokią mažą sumą, moteris nukirto: „Yra metodika“.
Kodėl niekam kitam iš 3,5 tūkst. laukiančiųjų socialinių būstų, nebuvo pasiūlyta privatizuoti taip pigiai, atsakyti negali.

Privatizuoti lengvatinėmis sąlygomis eilės laukia dar vienas butas tame pačiame name, tik trijų kambarių.

Čia gyvenantis neįgalus vyras, nors moka visus mokesčius, skubiai keldinamas į globos namus.

Kauno savivaldybės kontrolės komisija pradėjo tyrimą. Jeigu pasitvirtins, kad butas privatizuotas neteisėtai, istorija bus perduota narplioti prokurorams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA