Aleksoto prietilčio istorija ir dingę milijonai į Kauno savivaldybę atvedė STT agentus

Kas vyksta Kaune skaitytojos Linos Paliulytės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šios savaitės pradžioje Kauno savivaldybėje apsilankę Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai paėmė dokumentus, susijusius su Vytauto Didžiojo tilto prietilčio koncesija ir jos sutartimi. STT pareigūnai domėjosi ir taikos sutartimi, kurią savivaldybė po užistęsusių teisinių ginčų 2012 m. buvo sudariusi su transporto mazgą rekonstruojančia „Kamestos“ įmone. Tai buvo viena pirmųjų koncesijos sutarčių, vykdytų mieste.

Šį ketvirtadienį vykstančio tarybos posėdžio metu miesto politikai spręs, ar kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl 2005 m. pasirašytos sutarties paskelbimo negaliojančia.

Sumaištis savivaldybėje kilo dėl taikos sutarties, kai po jos pasirašymo paaiškėjo, jog 12 mln. litų „Kamestos“ bendrovei savivaldybė turi pervesti iki šių metų birželio, o ne per 20 metų.

Kaip portalui lrytas.lt teigė „Kamestos“ įmonę atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas, meras įžūliai meluoja. Apie šią istoriją buvo rašyta spaudoje, kita vertus, naivu būtų manyti, kad be mero žinios tuometis administracijos direktorius A. Nesteckis būtų pasirašęs skolų grąžinimo grafiką.

„Yra Gordijaus mazgas, yra ir Aleksoto mazgas, be rimto teisėsaugos įsikišimo mes šios istorijos neišspręsime, nes padaryta daugybė pažeidimų. Visa nauda tenka koncesininkui, o našta – savivaldybei. Galima sakyti, mes tapome 2005 metais priimto sprendimo įkaitais. Lėšų miestui tragiškai trūksta, o 12 mln. litų – labai didžiulė našta. Sprendimas, įpareigojantis sumokėti šią skolą, miestui būtų didžiulis smūgis“, – sakė Kauno meras A. Kupčinskas.

Meras pripažino, kad ši negrąžinamų skolų istorija miestui užnėrė ant kaklo kilpą. Tačiau kur dingo dar 2005 metais koncesijos sutarčiai numatyti 59,3 mln. litų, atsakyti negalėjo.

Buvęs Kauno meras A. Garbaravičius, kurio vadovaujama taryba 2005 metais pritarė koncesijos sutarčiai, lrytas.lt žurnalistui teigė, kad visa ši istorija – kriminalinio pobūdžio nusikaltimas, o kaltininkus būtina sodinti į kalėjimą. A. Garbaravičius neigė, kad taryba tuomet patvirtino koncesijos kainą, esą politikai tik „nurodė kryptį“, tačiau verslininkais pasinaudoję valdininkai įklampino savivaldybę į didelę bėdą.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Škoda“ atradimai ant dviračio sugrįžta: kvies aplankyti žymiausias Kauno bei Kauno rajono asmenybes

Karantinas švelnėja: leidžiami masiniai renginiai, atveriamos sienos ir mokyklos

Kauno aviacijos klube karjerą pradėjęs karininkas atliko rekordinį šuolį parašiutu

Pirmą kartą Lietuvoje per vieną operaciją atliktos dvi gyvybę gelbstinčios procedūros

Šalia „Žalgirio“ arenos įsikurs nauja pramogų ir maisto erdvė

Naujausias tyrimas: Lietuvos paaugliai - tarp daugiausia rūkančių ir geriančių Europoje

Sinoptikai skelbia, kokios sulauksime vasaros pradžios

Policijos pareigūnai visoje šalyje pagerbs žuvusį kolegą

Sveiko berniuko susilaukę kauniečiai netrukus ėmė nerimauti: kraujo tyrimai atskleidė itin retą ligą

Absurdiškiausia pervaža Kaune: traukinį čia jau seniai kas bematęs