„Maxima“ parduotuvėse skambės perspėjimai apie telefoninius sukčius

Interneto archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Policijos pareigūnams kelia nerimą nesiliaujantys vadinamųjų „telefoninių“ sukčių veiksmai, nukreipti prieš patiklius žmones, todėl policija kartu su socialiai atsakingomis verslo organizacijomis ieško efektyvesnių būdų, kaip pažaboti „telefoninius“ sukčius bei apsaugoti gyventojus.

Ieškodami naujų informacijos skleidimo būdų, Kauno apskrities policijos pareigūnai pakvietė prie sukčiavimų prevencijos prisidėti UAB MAXIMA LT. Kartu buvo rastas būdas, kaip perduoti svarbią informaciją žmonėms apie būtinybę saugotis „telefoninių“ sukčių.

„Žmonėms būtina nuolat priminti apie „telefoninių“ sukčių keliamas grėsmes, todėl tikimės, kad sukčiavimų prevencijai skirta informacija atkreips gyventojų dėmesį ir paskatins juos būti atsargiems“, – sako Kauno apskrities policijos vadovas Algirdas Kaminskas.

Nuo sausio pabaigos iki pat pavasario visose šalies MAXIMA parduotuvėse per vietinį radiją pirkėjai bus informuojami, kaip apsisaugoti nuo apgavikų. Per š. m. sausio mėn. vien tik Kauno apskrityje užfiksuoti 23 atvejai, kai pinigus iš žmonių sukčiai išviliodavo paskambinę telefonu.

„Ne pirmą kartą bendradarbiaujame su teisėsaugos pareigūnais, todėl ir šį kartą net nesvarstydami sutikome, kad parduotuvėse per radiją būtų skleidžiama aktuali ir naudinga Lietuvos gyventojams žinia“ – sako MAXIMA LT, UAB atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė.

Policija ragina gyventojus būti apdairius ir sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių neskubėti pildyti jų prašymų. Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekuomet neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

Policija pataria neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Seimą žengs vaikų atėmimo dramą išgyvenusi kaunietė E. Kručinskienė

Kleboniškio miške žiauriai sumušto vyro budeliams – ilgi metai nelaisvės

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ stos su laikinu treneriu, bet pajėgiausios sudėties

Po trejų metų santuokos su žmona skiriasi „Henytės“ sūnus E. Doktor

Įtarimai N. Venckienei: mįslingi JAV išbraukymai ir teisiniai pančiai teisėsaugai

„Vėjagaudžių“ miestelis, kurio apylinkėms vietinis magnatas turėjo grandiozinių planų: ketino pralenkti patį Kauną

Kauno valstybinėje filharmonijoje prasidėjo šiuolaikinės muzikos festivalis

Taikos prospekte aidėjo šūviai – nusitaikyta į nepilnametę

Šią savaitę prasidės orų permainos – primins, kad artinasi žiema

„Britanikos“ vietoje planuojamo viešbučio statytojai teisme laimėjo prieš Kauno savivaldybę