Iš pašalpų gyvenanti kaunietė nusipirko butą centre už pusę milijono

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Socialines pašalpas gavusi bedarbė kaunietė už pusę milijono litų nusipirko butą miesto centrinėje dalyje. Kauno apylinkės teismas šiuo metu nagrinėja jos baudžiamąją bylą dėl neteisėto praturtėjimo, praneša Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

Įvertinus Kauno gyventojos asmeninių lėšų, už kurias ji 2008 metais įsigijo butą miesto centre, kilmę ir apmokestinimą, išsiaiškinta, jog kaunietė per dvejus metus iš nežinomų šaltinių gavo beveik pusę mln. litų.

Anot inspekcijos, šių pinigų ir įsigyto nekilnojamojo turto kaunietė nedeklaravo ir mokesčių nesumokėjo. Ji nesutiko su Kauno AVMI priskaičiuota beveik 170 tūkst. litų mokesčių suma ir patikrinimo aktą apskundė, bet Lietuvos Vyriausiasis Administracinis teismas savo nutartimi patvirtino mokesčių administratoriaus sprendimą.

„Viena iš reikšmingų grėsmių, darančių įtaką valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų surinkimui, yra gyventojų vengimas deklaruoti visas gaunamas pajamas ir mokėti mokesčius. Bet tam, jog asmuo patektų į VMI akiratį, jis nebūtinai turi būti deklaravęs savo pajamas. Minėtos kaunietės turto ir pajamų patikrinimas atliktas gavus duomenis iš Kriminalinės policijos biuro, valstybinės įmonės „Regitra“, remiantis Austrijos Respublikos mokesčių administratoriaus pateikta medžiaga bei kita surinkta informacija,“ – sakė Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Patikrinimo metu mokesčių inspekcijos specialistai lygino mokesčių mokėtojos ir jos šeimos narių asmenines išlaidas su gautomis pajamomis. Per visą tikrintą laikotarpį nuo 1999 metų moters išlaidos buvo gerokai didesnės nei gautos pajamos. Atlikus tyrimą nustatyta, kad kaunietė negalėjo turėti beveik pusės mln. litų buto pirkimui. Šios, gautos iš nenustatytų šaltinių, didžiulės pinigų sumos, kaunietė nedeklaravo, o jos įsigijimą aiškino turėtomis santaupomis bei gautomis paskolomis ne tik Lietuvoje, bet ir iš užsienyje gyvenančių artimų giminaičių. Moteris niekur nedirbo ir gaudavo socialines išmokas.

„Dažniausiai galimai neteisėtai praturtėję asmenys, bandydami pagrįsti savo turto įsigijimą teisėtomis pajamomis, teigia iš anksčiau turėję ne banko įstaigose laikomų pinigų arba griebiasi paskolų priedangos. Šiuo atveju, turėtas 200 tūkst. litų santaupas mokesčių mokėtoja privalėjo deklaruoti 2003 metais per vienkartinį gyventojų turto deklaravimą, bet to nepadarė. Dėl gautos 250 tūkst. litų paskolos iš užsienio pagrįstumo teko kreiptis į Austrijos mokesčių administratorių,“ – aiškino G. Muznikas.

Remiantis giminaičių teiktais parodymais, kuriuose fiksuota, jog santaupų moteris neturėjo ir pinigų jie neskolino, žlugo gautų paskolų Lietuvoje versija. Kilo pagrįstų abejonių ir dėl „tetulės iš užsienio“. Austrijos mokesčių administratorius nurodė, kad negali nustatyti tariamos paskolos teikėjos piniginių lėšų susidarymo šaltinių, nes juos pagrindžiančių dokumentų jų šalies pilietė pateikti negalėjo.

Be to, pagal nurodytas teisės aktų nuostatas, tuo atveju, jeigu kaunietės teta būtų 250 tūkst. litų sumą atvežusi į Lietuvą, ji šiuos pinigus turėjo deklaruoti. Bet Muitinės departamentas nurodė, kad tokių duomenų nėra. Tad, pasak Kauno apskrities VMI, mokestinės naudos siekusi kaunietė į valstybės biudžetą privalės sumokėti beveik 170 tūkst. litų jai priskaičiuotų mokesčių.

56 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Seimą žengs vaikų atėmimo dramą išgyvenusi kaunietė E. Kručinskienė

Kleboniškio miške žiauriai sumušto vyro budeliams – ilgi metai nelaisvės

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ stos su laikinu treneriu, bet pajėgiausios sudėties

Po trejų metų santuokos su žmona skiriasi „Henytės“ sūnus E. Doktor

Įtarimai N. Venckienei: mįslingi JAV išbraukymai ir teisiniai pančiai teisėsaugai

„Vėjagaudžių“ miestelis, kurio apylinkėms vietinis magnatas turėjo grandiozinių planų: ketino pralenkti patį Kauną

Kauno valstybinėje filharmonijoje prasidėjo šiuolaikinės muzikos festivalis

Taikos prospekte aidėjo šūviai – nusitaikyta į nepilnametę

Šią savaitę prasidės orų permainos – primins, kad artinasi žiema

„Britanikos“ vietoje planuojamo viešbučio statytojai teisme laimėjo prieš Kauno savivaldybę