Kauno prokurorai susidomėjo įtakingo konservatoriaus sūnaus elektros importo verslu

SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje bręsta dar viena byla, nes Kauno apygardos prokuratūra susidomėjo įtakingo konservatoriaus Ramūno Garbaravičiaus sūnaus veikla ir pradėjo ikiteisminį tyrimą, vakar pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

Prokurorai įtaria, kad giminės verslą – prekybą elektros energija – ne vienerius metus plėtojantis Jonas Garbaravičius papirkinėjo Saugumo departamento pareigūną. Kyšiai neva buvo perduodami per tarpininką, kuriam, pasak liudininkų, buvo įsteigta bendrovė ir sukurtas verslas. Įtartiną schemą atskleidė buvęs J. Garbaravičiaus verslo partneris.

Tyrimas dėl galimo saugumiečio papirkimo pradėtas gruodį. Prokurorai įtaria, kad vienos didžiausių šalyje elektros importuotojų bendrovės „Sceant Baltic“ valdybos pirmininkas J. Garbaravičius saugumiečių palankumo siekė galbūt tam, kad užsitikrintų ramybę giminės verslui.

„Kauno apygardos prokuratūros prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl valstybės pareigūno papirkimo. Šiuo metu yra tikrinami duomenys. Galiu pasakyti, kad įtarimai niekam dar nėra pateikti“, – sakė prokuratūros atstovė Vaida Kibirkštytė.

Kaip teigia vienas iš buvusių J. Garbaravičiaus verslo partnerių, pirmiausia buvo įsteigta nauja bendrovė „Creditum Vilnius“. Jos vadovu tapo J. Garbaravičiaus aplinkos žmogus – Tadas Žentelis. Pasak liudytojo, atsiskaitymai su saugumiečiu vykdavo per jį. Saugumo „stogo“ Garbaravičiams esą prireikė tuomet, kai ant įtakingos šeimos krito įtarimai galima antivalstybine veikla.

„Dabar Rusija sėkmingai per tą bendrovę pardavinėja Lietuvai elektros energiją. Per „Inter Rao“. Visi sako, kad čia lyg ir jokio didelio nusikaltimo nėra, tiesiog tai yra verslo santykiai. Kaip pasakė A. Kubilius, jie pardavinėja per savo pačių susikurtą tarpininką elektros energiją. Tačiau tas tarpininkas nebūtų sukurtas, jei ne Jono Garbaravičiaus ir kai kurių greičiausiai politikų indėlis į tos bendrovės kūrimą“, – sakė buvęs J. Garbaravičiaus verslo partneris.

Rusijos energetikos milžino „Inter RAO“ valdomos elektros tiekėjos, Varšuvos biržoje kotiruojamos bendrovės „Inter RAO Lietuva“ atstovas Jonas Garbaravičius neigia jam mestus įtarimus ir sako vertinantis juos kaip suplanuotą šmeižto kampaniją, o savo teises žada ginti teisėtais būdais.

„Kadangi vertiname tai kaip suplanuotą šmeižto kampaniją, savo teises ginsime visais Lietuvoje įstatymų numatytais būdais“, – BNS raštu atsiųstame atsakyme sakė „Inter RAO Lietuvos“ stebėtojų tarybos narys J.Garbaravičius, paklaustas, kaip ruošiasi ginti savo teises, jei įtarimai pasirodys nepagristi.

J.Garbaravičius BNS patvirtino, kad jis buvo apklaustas kaip liudininkas.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Seimą žengs vaikų atėmimo dramą išgyvenusi kaunietė E. Kručinskienė

Kleboniškio miške žiauriai sumušto vyro budeliams – ilgi metai nelaisvės

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ stos su laikinu treneriu, bet pajėgiausios sudėties

Po trejų metų santuokos su žmona skiriasi „Henytės“ sūnus E. Doktor

Įtarimai N. Venckienei: mįslingi JAV išbraukymai ir teisiniai pančiai teisėsaugai

„Vėjagaudžių“ miestelis, kurio apylinkėms vietinis magnatas turėjo grandiozinių planų: ketino pralenkti patį Kauną

Kauno valstybinėje filharmonijoje prasidėjo šiuolaikinės muzikos festivalis

Taikos prospekte aidėjo šūviai – nusitaikyta į nepilnametę

Šią savaitę prasidės orų permainos – primins, kad artinasi žiema

„Britanikos“ vietoje planuojamo viešbučio statytojai teisme laimėjo prieš Kauno savivaldybę