Rusijos biudžeto pinigų grobstymo schemoje – ir Ūkio banke esančios ofšorinės sąskaitos

SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos prokurorai turi įtarimų, kad per Ūkio banke buvusių ofšorinių kompanijų sąskaitas galėjo būti išplauti keliolika milijonų JAV dolerių, kurie įgyti apgaule iš Rusijos biudžeto.

Teigiama, kad Lietuvos teisėsauga prisidėjo prie pasaulinį rezonansą sukėlusio tyrimo, kurį pradėjo mįslingai žuvęs Rusijos teisininkas Sergejus Magnickis, atskleidęs pinigų grobstymo aferą.

Kauno apygardos prokuroras Donatas Puzinas antradienį portalui delfi.lt patvirtino, kad tyrimas pradėtas gavus pareiškimą iš investicijų fondo „Hermitage Capital Management“, kuriam dirbo S.Magnitskis, atstovų.

Kaip teigiama, tyrimas pradėtas dėl to, kad 2008 metais iš Rusijos Federacijos biudžeto apgaule buvo įgytos lėšos, kurių dalis – apie 13 mln. JAV dolerių buvo pervesti į Ūkio banke buvusių ofšorinių kompanijų sąskaitas.

Prokuroro sprendimu laikinai apribotos nuosavybės teisės daryti pavedimus iš ofšorinių kompanijų sąskaitų, leidžiant piniginių lėšų įplaukas. Piniginių lėšų sąskaitose praktiškai nėra – ten likę tik 40 tūkst. litų, nurodė prokuroras.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai rugpjūtį Generalinėje prokuratūroje gavus „BrownRudnick“ teisinės kompanijos, atstovaujančios Hermitage Capital Management, pareiškimą pagal Baudžiamojo kodekso 216 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą.

Investicijų fondo konsultantas S. Magnitskis mirė tardymo izoliatoriuje Maskvoje 2009-iais. Tuomet Rusijos valdžia kaltino S. Magnitskį vengus mokėti mokesčius, bet buvę jo kolegos teigia, kad baudžiamoji byla buvo sukurpta keršijant už parodymus, kad teisėsaugos institucijų darbuotojai galėjo būti susiję su jo paviešinta lėšų grobstymo schema.

S.Magnitskis tikino, kad iš Rusijos iždo buvo pagrobta 230 milijonų JAV dolerių.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Seimą žengs vaikų atėmimo dramą išgyvenusi kaunietė E. Kručinskienė

Kleboniškio miške žiauriai sumušto vyro budeliams – ilgi metai nelaisvės

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ stos su laikinu treneriu, bet pajėgiausios sudėties

Po trejų metų santuokos su žmona skiriasi „Henytės“ sūnus E. Doktor

Įtarimai N. Venckienei: mįslingi JAV išbraukymai ir teisiniai pančiai teisėsaugai

„Vėjagaudžių“ miestelis, kurio apylinkėms vietinis magnatas turėjo grandiozinių planų: ketino pralenkti patį Kauną

Kauno valstybinėje filharmonijoje prasidėjo šiuolaikinės muzikos festivalis

Taikos prospekte aidėjo šūviai – nusitaikyta į nepilnametę

Šią savaitę prasidės orų permainos – primins, kad artinasi žiema

„Britanikos“ vietoje planuojamo viešbučio statytojai teisme laimėjo prieš Kauno savivaldybę