Mokamą parkavimą administruojanti įstaiga nepajėgia tinkamai prižiūrėti stovėjimo vietų (video)

Archyvo / Fotografas.eu nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją nuo praėjusios savaitės kreipiasi kauniečiai, kurie apmokestintose parkavimo zonose mieste susiduria su kasmetine problema – nenuvalytomis ir sunkiai privažiuojamomis parkavimo vietomis.

Dar praėjusią vasarą, įvertinę, jog vairuotojai patiria didelių keblumų ir norėdami, kad panašios situacijos ateityje nesikartotų, kreipėmės į Všį „Automobilių stovėjimo aikštelės“ vadovybę su prašymu atsižvelgti į miestiečių siūlymus tinkamai prižiūrėti parkavimo vietas tiek žiemą, tiek vasarą.

Tuomet laikinai einantis įstaigos direktoriaus pareigas Vitas Lendraitis rašte atsakė, jog “VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės” yra juridinis asmuo Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu įgaliotas rinkti vietinę rinkliavą už naudojimąsi tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti ir vykdyti šios rinkliavos mokėjimo kontrolę. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės” nėra pelno siekianti organizacija. Surinkta rinkliava įskaitoma į Kauno m. savivaldybės biudžetą (LR Rinkliavų įstatymo 16 str. 2 d.). Kauno miesto savivaldybės taryba sprendžia dėl biudžeto panaudojimo ir skirstymo. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės” yra skiriamos lėšos atlikti funkcijoms, numatytoms įstaigos įstatuose, arba tikslinės dotacijos su nurodyta paskirtimi. Mūsų įstaiga negali apsiimti vykdyti jai nepriskirtų funkcijų (pvz., gatvių dangos tvarkymas, sniego valymas, medžių genėjimas stovėjimo aikštelėse ir pan.), tai nepriskirtina įstaigos kompetencijai”.

Šį rytą, susisiekę su laikinu įstaigos vadovu gavome patikinimą, kad „Automobilių stovėjimo aikštelės“ yra įsigijusi traktorių, kuris valo miesto parkavimo vietas, tačiau šiuo metu jis yra įstrigęs netoli muzikinio teatro, todėl valymo darbai šiek tiek sustojo. Laikinajam įstaigos vadovui priminus, kad parkavimo vietos buvo nevalytos visą savaitę, jis tepasakė, kad parkavimo vietų nuvalyti anksčiau buvo neįmanoma, nes mieste siautė pūga ir stipriai snigo.

Po pokalbio apsilankėme Putvinskio ir Mickevičiaus gatvėse, kuriose valanda mokamo stovėjimo kainuoja brangiausiai visame Kaune (3-4 Lt/h), tačiau net ir šioje brangioje zonoje automobiliai palikti pusnyse, dalis vairuotojų įvažiuodami ir išvažiuodami iš parkavimo vietų patiria nepatogumų, kartais tenka išsitraukti ir kastuvą. Kviečiame žiūrėti vaizdo reportažą.

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

V. Adamkus atskleidė, už ką balsuos prezidento rinkimuose

Amerikietiškais kalneliais pralėkęs „Žalgiris“ lygina Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą

Susikibo dėl loterijoje laimėto „BMW“: teks sumokėti dešimtis tūkstančių eurų

Į Kauno klinikas pervežta girta gimdyvė: situacija labai sudėtinga

Priminimas bankų klientams - kai kurių pavedimų teks laukti keturias dienas

Aleksote susirinko būrys protestuotojų: teko kviesti ir pareigūnus

Savaitgalį Kauną sudrebins naujos „Golden Parazyth“ dainos

Kaune įsikūręs vaikų raidos centras sulaukė ypatingos dovanos

Pirmą kartą vyks unikali „Šeimų diena“ – džiugins veiklų įvairovė

Nelaimė statybvietėje – dužę stiklai pažiro ant asfalto ir automobilių