„If“ tyrimas: daugiau nei pusė lietuvių pritartų fejerverkų draudimui

Asociatyvi / A. Aleksandravičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

54 proc. šalies gyventojų pritartų, kad privatiems asmenims leisti fejerverkus būtų uždrausta, o 80 proc. įsitikinę, kad fejerverkų naudojimas ir prekyba Lietuvoje nėra griežtai reglamentuoti – tokias gyventojų nuostatas dėl fejerverkų naudojimo atskleidė Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ šių metų gruodį atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

„Praėjusiais metais mus pasiekė bendradarbių Švedijoje atlikto gyventojų nuomonės tyrimo rezultatai. Jie parodė, jog dauguma šios šalies gyventojų prieštarauja, kad fejerverkų naudojimo tvarka būtų liberali. Šiemet nusprendėme sužinoti Lietuvos gyventojų nuomonę apie fejerverkų naudojimą. Prisipažįstame, kad tokie liberaliam fejerverkų naudojimui nepalankūs tyrimo rezultatai mus nustebino“, – teigia draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Apklausos duomenimis, 81 proc. gyventojų jaučia pavojų dėl fejerverkų per šventes, o 10 proc. apklaustųjų nurodė, kad yra nukentėję nuo šių šventinių puošmenų. Daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų sutiktų, kad fejerverkai per šventes būtų leidžiami tik atsakingų asmenų, pavyzdžiui, miesto švenčių organizatorių.

„Iš esmės žmonės nėra nusiteikę prieš fejerverkus ir neslepia, kad jais žavisi. Pavyzdžiui, 63 proc. apklaustųjų nurodė, kad vyksta žiūrėti miesto šventėse leidžiamų fejerverkų, tačiau suvokia jų keliamą pavojų“, – pabrėžia G. Vitkauskienė.

Rizikos ekspertės nuomone, esant tokioms gyventojų nuostatoms, turėtų būti ieškoma būdų, kaip reguliuoti fejerverkų leidimą, kad būtų sumažintas jų keliamas pavojus žmonių turtui ir sveikatai.

Draudimo bendrovės „If“ praktikoje yra buvę atvejų, kai fejerverkai sukėlė gaisrus namuose ar stipriai apgadino automobilius, taip pat užfiksuota kūno nudegimo atvejų.

Skandinavijos draudimo bendrovė „If“ per šiuos metus gyventojų nuostoliams atlyginti iš viso išmokėjo apie 4 mln. litų.

Atliekant tyrimą apie fejerverkų naudojimą internete buvo apklausta 516 Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 65 metų.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečius Vilnius pasitinka milžiniškomis spūstimis

„Sodra“ paskelbė išmokų kalendorių: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

Šalies didžiosios upės arti hidrologinės sausros ribos

Pirmadienį vos vienas pilietis nepakluso prievolei dėvėti kaukę: atsisakė ir mokėti baudą

Koronavirusas Kaune: infekcija užsikrėtė dar vienos ligoninės darbuotojas

Koronavirusas toliau plinta Lietuvoje: per parą užfiksuota 17 naujų susirgimų

„Hegelmann Transporte“ vairuotojo istorija: netekęs darbo Kaune tapo benamiu nelegalu

Lietuvoje planuojama kurti naują karinį poligoną

Blogėjanti koronaviruso situacija Lenkijoje epidemiologams Lietuvoje kelia nerimą

Orai: lietus netrukus atsitrauks, vėl džiugins saulė