„Auros“ 30-mečio proga – paroda, gyvos muzikos ir šokėjų „dialogai“

Renginio organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį, gruodžio 14 d., 17 val. galerijoje “Meno parkas” (Rotušės a. 27) vyks parodos, skirtos “Auros” 30 metų jubiliejui, atidarymas.

„Esame įpratę galerijose matytis statišką vaizdą. Ši paroda bus išskirtinė, tarsi teatro gyvenimo atspindys. Ji – paremta judėjimu, vibruojanti, kaip ir šokio teatro kasdienybė“, – sakė choreografė, Kauno šokio teatro įkūrėja ir meno vadovė Birutė Letukaitė.

„Meno parko“ galerijos erdvę užpildys ne tik istorinė dokumentika – fotografijos ar vaizdo įrašai. Fotografiniai teatre šokusiųjų ir kūrusiųjų atvaizdai ir šiandienos „Auros“ šokėjų kūnai taps vieni kitus papildančiais elementais.

Teatro praeitis ir esamasis laikas parodoje skleisis netikėtais rakursais, žiūrovas čia nebus tik pasyvus stebėtojas. Menas negali gyvuoti be publikos, tad žiūrovas bus kviečiamas tapti gyva parodos dalimi – reaguojančia, veikiančia, vertinančia.

Gruodžio 19 – 21 d. 18 val. galerijoje “Meno parkas” „Auros“ mylėtojus nudžiugins  gyvos muzikos ir „Auros“ šokėjų „dialogai“. Renginys, pavadinimu “Aura“ ir nauji demonai”, nemokamas.

Šiuolaikinio šokio prigimtyje užprogramuotas polinkis į menų sintezę, ir dėl šios priežasties kūrybos rezultatas visuomet netikėtas, stebinantis, intriguojantis.

„Aura“ jau daugelį metų leidžiasi į kūrybinius dialogus su įvairių sričių menininkais arba „kitais demonais“. Žiūrovai ne sykį turėjo galimybę išvysti originalius „Auros“ šokėjų ir tekstilininkų, dailininkų ar naujųjų technologijų kūrėjų susitikimus.

Pasitelkiant įvairias kalbas ir ištrinant tradicines ribas tarp meno rūšių ir formų, šiuolaikinis šokis kuria papildomas „pridėtines vertes“.

„Esame atviri alternatyviems žmonėms, menininkams, reiškiniams“, – sako B.Letukaitė. Todėl vakarų ciklas „Aura“ ir kiti demonai“ pažers netikėtų kūrybinių iškrovų, kylančių iš šiuolaikinio šokio ir tradicinio ar avangardinio džiazo, poezijos, dramos atstovų improvizacijų, gimstančių čia ir dabar.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)