„Auros“ 30-mečio proga – paroda, gyvos muzikos ir šokėjų „dialogai“

Renginio organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį, gruodžio 14 d., 17 val. galerijoje “Meno parkas” (Rotušės a. 27) vyks parodos, skirtos “Auros” 30 metų jubiliejui, atidarymas.

„Esame įpratę galerijose matytis statišką vaizdą. Ši paroda bus išskirtinė, tarsi teatro gyvenimo atspindys. Ji – paremta judėjimu, vibruojanti, kaip ir šokio teatro kasdienybė“, – sakė choreografė, Kauno šokio teatro įkūrėja ir meno vadovė Birutė Letukaitė.

„Meno parko“ galerijos erdvę užpildys ne tik istorinė dokumentika – fotografijos ar vaizdo įrašai. Fotografiniai teatre šokusiųjų ir kūrusiųjų atvaizdai ir šiandienos „Auros“ šokėjų kūnai taps vieni kitus papildančiais elementais.

Teatro praeitis ir esamasis laikas parodoje skleisis netikėtais rakursais, žiūrovas čia nebus tik pasyvus stebėtojas. Menas negali gyvuoti be publikos, tad žiūrovas bus kviečiamas tapti gyva parodos dalimi – reaguojančia, veikiančia, vertinančia.

Gruodžio 19 – 21 d. 18 val. galerijoje “Meno parkas” „Auros“ mylėtojus nudžiugins  gyvos muzikos ir „Auros“ šokėjų „dialogai“. Renginys, pavadinimu “Aura“ ir nauji demonai”, nemokamas.

Šiuolaikinio šokio prigimtyje užprogramuotas polinkis į menų sintezę, ir dėl šios priežasties kūrybos rezultatas visuomet netikėtas, stebinantis, intriguojantis.

„Aura“ jau daugelį metų leidžiasi į kūrybinius dialogus su įvairių sričių menininkais arba „kitais demonais“. Žiūrovai ne sykį turėjo galimybę išvysti originalius „Auros“ šokėjų ir tekstilininkų, dailininkų ar naujųjų technologijų kūrėjų susitikimus.

Pasitelkiant įvairias kalbas ir ištrinant tradicines ribas tarp meno rūšių ir formų, šiuolaikinis šokis kuria papildomas „pridėtines vertes“.

„Esame atviri alternatyviems žmonėms, menininkams, reiškiniams“, – sako B.Letukaitė. Todėl vakarų ciklas „Aura“ ir kiti demonai“ pažers netikėtų kūrybinių iškrovų, kylančių iš šiuolaikinio šokio ir tradicinio ar avangardinio džiazo, poezijos, dramos atstovų improvizacijų, gimstančių čia ir dabar.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?

Naktį vėtra pridarė žalos - vartė medžius, sutriko elektros tiekimas

Interviu su Kaune gyvenančiu „HELLA Lietuva“ pirkimų vadovu: visų pirma – tai augantis miestas

Perspėjimas vairuotojams: naktį eismo sąlygas sunkins vėjas, numatoma šlapdriba

Paskelbtos 2019-ųjų Metų knygos

Seime – siūlymas griežtinti senų padangų tvarkymą

Teigiami pokyčiai Kaune – mažėja smurtą patyrusių vaikų atvejų

Jaučiamas koronaviruso poveikis verslui: pradeda trūkti prekių, stringa gamyba