Rotušės aikštėje kauniečių jau laukia Kalėdinis miestelis – Kas vyksta Kaune

Rotušės aikštėje kauniečių jau laukia Kalėdinis miestelis

Nuo praėjusio šeštadienį kauniečius ir miesto svečius džiugina Rotušės aikštėje įsikūręs Kalėdų miestelis, veiksiantis iki pat Trijų Karalių šventės.

Šeštadienį vykusios Kalėdų miestelio atidarymo šventės metu vaikus ir vyresniuosius linksmino, ratelius suko bei saldainiais vaišino Kalėdų Senelis. Jis iškilmingai atidarė ir vartus į miestelį. „Pasakų namelis” atidarytas dalyvaujant pasakų senelei, o prie „Dirbuvėlių” namelio stebuklais dalinosi profesionalus iliuzionistas Nikolas Kin.

Miestelio atidarymas užbaigtas pakilimu į suremontuotą Jėzuitų vienuolyno terasą. Nuo jos atsiveria nepakartojama Kauno senamiesčio panorama.

Kalėdų miestelyje įsikūrė 6 nameliai. Du nameliai – „Pasakų namelis” bei „Dirbtuvėlės” – skirti pramogauti vaikams ir tėveliams. Dar keturiuose galima įsigyti karštų blynų ar spurgyčių, šviežių bandelių, kvapnios arbatos ar kavos ir net karšto šokolado bei saldainių.
Kalėdinio miestelio darbo laikas

„Pasakų namelis”
Dirba visas dienas išskyrus pirmadienius bei gruodžio 24 ir 31 d.
Nuo antradienio iki penktadienio 16-19 val. animaciniai filmukai, 19-21 val. Senelės ir muzikinės pasakos.
Šeštadienį – 12-17 val. animaciniai filmukai, 17-21 val. Senelės ir muzikinės pasakos.
Sekmadienį – 12-15 val. animaciniai filmukai, 15-17 val. Senelės ir muzikinės pasakos.
Gruodžio 25 d. 15-19 val. animaciniai filmukai, 19-21 val. Senelės ir muzikinės pasakos.

„Dirbtuvėlės”
Vilnos vėlimo, dekupažo, origami, karpymo, eko-perdirbimo, lipdymo ir kt. dirbtuvėlės.
Dirba visas dienas išskyrus pirmadienius bei gruodžio 24 ir 31 d.
Nuo antradienio iki penktadienio 16-21 val.
Šeštadienį – 12-21 val.
Sekmadienį – 12-17 val.
Gruodžio 25 d. 15-21 val.
Prekybiniai nameliai dirba panašiu grafiku, o esant geram orui – ir ilgiau.

Apie „Pasakų” ir „Dirbtuvėlių” namelius
Jau ketvirtąjį žiemos švenčių sezoną miestiečius džiugins kalėdinis miestelis su „Pasakų” ir „Dirbtuvėlių” nameliais, įsikūręs Rotušės aikštėje. Idėjos sumanytojai VšĮ „Artima kultūra” drauge su Kauno kultūros centru „Tautos namai” ir Kauno miesto savivaldybe kvies kauniečius bei miesto svečius pajusti šventinę nuotaiką, atskleisti Kalėdų dvasią, dalytis meile ir gerumu sutinkant svarbiausias metų šventes.

Nesvarbu, ar esi didelis, ar mažas, šventinis laikotarpis prieš Kalėdas, ne paslaptis, yra pats smagiausias. Jau tradicija daugeliui miestiečių tapo ne tik apžiūrėti miesto Kalėdų eglę, tačiau ir pajusti šventinę nuotaiką varstant kalėdinio miestelio namelių duris. „Dirbtuvėlės” kvies nemokamai pasigaminti kalėdinių rankdarbių, o „Pasakų namelyje” bus rodomi senosios gerosios animacijos šedevrai, kuriuos prisiminti smagu ir tėveliams. Be to, čia mažieji galės pasiklausyti linksmųjų senelių sekamų istorijų. Nameliuose veiks ir kalėdinis paštas – vaikai bus kviečiami parašyti laišką Kalėdų Seneliui, o vyresni lankytojai bus raginami parašyti šiltą sveikinimą savo artimiesiems ant specialaus nemokamo kalėdinio atviruko.

O kokios Kalėdos be skanėstų? Tradiciniais ir neseniai atrastais receptais galėsite dalytis kalėdinių receptų mainų turgelyje. Kiekvienas, norintis pasidalyti maisto gaminimo idėjomis, galės jas prisegti prie kalėdinių receptų virvės ir už tai pasiimti kitą receptą. Tai puikus būdas atrasti naujų patiekalų šventiniam stalui bei pasidalyti skaniomis idėjomis su kitais.

Šiais metais „Dirbtuvėlėse” bus atidarytas ir „Labdaros knygynėlis”. Čia lankytojai bus kviečiami paaukoti perskaitytas, pamirštas ar nereikalingas knygas. Norintieji galės įsigyti patikusią knygą už auką vaikams, kurie svarbiausias metų šventes sutinka ligoninėje. Taip dovanosite šventinį džiaugsmą mažiausiems ir labiausiai jo stokojantiems. „Labdaros knygynėlio” metu surinktos lėšos bus skiriamos Naujametei akcijai „Lašelis džiaugsmo”. Naujųjų metų išvakarėse Kauno klinikų Vaikų ligų skyriuje gulinčius vaikučius aplankys Kalėdų Senelis su Snieguole ir nykštukais bei įteiks jiems dovanėles.

Kalėdinis miestelis kvies lankytojus pasidžiaugti jaukiomis, šiltomis ir artimomis Kalėdų pramogomis nuo 2012 m. gruodžio 8 d. iki 2013 m. sausio 6 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA