Atgimė legendomis apipintas Marvelės upės slėnis

Archyvo / Jurgitos Petkevičiūtės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Aleksoto seniūnijos gyventojai praėjusios savaitės pabaigoje rinkosi į Marvelės upės slėnio atidarymo šventę. Slėnis yra Julijanavos gatvės pabaigoje ir ribojasi su Kauno rajono Ringaudų seniūnija, todėl į atidarymą atvyko ne tik Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius, bet ir Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis.

Gražus slėnis, esantis miesto ir rajono sandūroje, anksčiau buvo paverstas šiukšlynu. 2004 m. atliktos talkos metu išvežtos dvi mašinos padangų ir daug šiukšlių. Slėnis nušvito, tačiau gyvybės dar trūko. Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Kauno savivaldybei skyrė lėšų, kurios buvo padalintos seniūnijoms. Aleksoto seniūnija nutarė 20 tūkst. litų skirti Marvelės slėniui sutvarkyti. Istorinės slėnio nuotraukos byloja, kad slėnio krantus vokiečių okupacijos metais jungė lyno tiltas. Juo iš Ringaudų merginos eidavo į pasimatymus su vokiečių lakūnais, įsikūrusiais Kauno miesto teritorijoje.

Ši vietovė graži ir romantiška dėl kaskadomis krentančio vandens. Sutvarkius slėnį čia galima rengti koncertus, kitus renginius. Gali būti, kad ši vieta tiks net Pažaislio muzikos festivalio koncertams. Aleksotiškiai įrengė laiptus, priešais kaskadas puikuojasi lieptelis.

Renginio metu bendruomenės centro pirmininkas Zenonas Šalna perskaitė Marvelės slėnio puoselėjimo aktą. Jame teigiama, kad dešinįjį slėnio krantą prižiūrės Kauno miesto Aleksoto seniūnija, o kairįjį – Kauno rajono Ringaudų seniūnija.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

G. Nausėda iškėlė tikslus naujai valdžiai: privaloma turėti aiškų koronaviruso valdymo planą

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį Lietuvos keliais riedės karinės technikos kolonos

Menas gyvenamuosiuose kvartaluose: kaip ir kodėl sugrįžta dešimtmečius pamiršta praktika?

Gyvenimas keičiasi – veido kaukės privalomos visur

Skaitytojas: gyvename pačiame miesto centre, o jaučiamės kaip užkampyje

Kaune fiksuojamas didžiausias sergamumas gripu

Kauno įmonėje sustabdyta šeimyninė afera – įmantri mokesčių slėpimo schema nesuveikė

Siūlymas MMA skirstyti pagal amžių sulaukė kritikos

Kauno moterų krizių centro vadovė: smurtautojai neatsiranda iš niekur, tai mūsų vaikai

Ieškoma techninių galimybių koronaviruso tyrimams užsiregistruoti internetu