Atgimė legendomis apipintas Marvelės upės slėnis

Archyvo / Jurgitos Petkevičiūtės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Aleksoto seniūnijos gyventojai praėjusios savaitės pabaigoje rinkosi į Marvelės upės slėnio atidarymo šventę. Slėnis yra Julijanavos gatvės pabaigoje ir ribojasi su Kauno rajono Ringaudų seniūnija, todėl į atidarymą atvyko ne tik Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius, bet ir Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis.

Gražus slėnis, esantis miesto ir rajono sandūroje, anksčiau buvo paverstas šiukšlynu. 2004 m. atliktos talkos metu išvežtos dvi mašinos padangų ir daug šiukšlių. Slėnis nušvito, tačiau gyvybės dar trūko. Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Kauno savivaldybei skyrė lėšų, kurios buvo padalintos seniūnijoms. Aleksoto seniūnija nutarė 20 tūkst. litų skirti Marvelės slėniui sutvarkyti. Istorinės slėnio nuotraukos byloja, kad slėnio krantus vokiečių okupacijos metais jungė lyno tiltas. Juo iš Ringaudų merginos eidavo į pasimatymus su vokiečių lakūnais, įsikūrusiais Kauno miesto teritorijoje.

Ši vietovė graži ir romantiška dėl kaskadomis krentančio vandens. Sutvarkius slėnį čia galima rengti koncertus, kitus renginius. Gali būti, kad ši vieta tiks net Pažaislio muzikos festivalio koncertams. Aleksotiškiai įrengė laiptus, priešais kaskadas puikuojasi lieptelis.

Renginio metu bendruomenės centro pirmininkas Zenonas Šalna perskaitė Marvelės slėnio puoselėjimo aktą. Jame teigiama, kad dešinįjį slėnio krantą prižiūrės Kauno miesto Aleksoto seniūnija, o kairįjį – Kauno rajono Ringaudų seniūnija.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #9

Respublikinėje Kauno ligoninėje pradedami mokymai koronaviruso pacientams padėti

Virtualūs „Kino pavasario“ apdovanojimai – sulaukė 55 tūkst. filmų peržiūrų

Policija: dėl karantino pastebimas nusikaltimų skaičiaus augimas: pataria kaip apsisaugoti

Uždaroma Kauno autobusų stotyje esanti „Rimi“ parduotuvė: nustatytas ne vienas koronaviruso atvejis

Premjeras kreipėsi į senjorus: prašo saugotis koronaviruso ir likti namie (video)

Ligoninėms pradėti skirstyti tūkstančiai kaukių-filtrų

Vidurnaktį uždaromos Lietuvos sienos keleiviams iš Rusijos ir Baltarusijos

S. Skvernelis: nuo balandžio bus keliami medikų atlyginimai

Galimybė pamatyti „Kino pavasario“ festivalio uždarymo filmą iš namų – tik iki vidurnakčio