Kauno simfoniniame orkestre svečiuosis žymūs Latvijos muzikai – Kas vyksta Kaune

Kauno simfoniniame orkestre svečiuosis žymūs Latvijos muzikai

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, Kauno valstybinėje filharmonijoje Kauno miesto simfoninis orkestras pristatys programą su svečiais iš Latvijos. Prie dirigento pulto išvysime jauną, bet garsų dirigentą Martiną Ozolinį, solistas – tarptautinių konkursų lauretas, vienas žinomiausių savo kartos violončelininkų Ruslan Vilenskij. Kartu su orkestru jis atliks C. Saint Saens koncertą violončelei ir orkestrui bei P. Čaikovskio Variacijas rokoko tema violončelei ir orkestrui.

„Pirmą kartą susidūriau su Kauno miesto simfoniniu orkestru prieš dvylika metų, jaunųjų atlikėjų festivalyje, žinoma, dabar pažintį reikia užmegzti iš naujo, bet neabejoju, kad puikiai sutarsime su orkestru. Kiekvienas koncertas violončelei ir orkestrui, kurį atlieku, turi savo istoriją. Žinoma, C. Saint Saens kurinys išskirtinis – tai pirmasis mano repertuare ir vienas gražiausių koncertų violončelei apskritai,” – pasakoja violončelistas. Klausytojus nudžiugins R. Vilenskio griežiamos P. Čaikovskio Variacijos rokoko tema. Šis vituoziškas ir šmaikštus kurinys, kupinas klasicistiško žaismingumo pasižymi itin plačia tembrine palete – nuo žemiausių violončelės garsų iki smuiko aukštumų.

Koncertas Kaune svarbus abiems Latvijos menininkams, nes būtent čia pirmą kartą susidūrė jų kūrybiniai keliai. Koncerte skambės ir N. Rimskio – Korsakovo „Ispaniškas capriccio“. „Šį rudenį itin daug laiko skiriu šio kompozitoriaus kūrybai, kruopščiai gilinuosi į N. Rimskio – Korsakovo instrumentuotes, todėl neatsitiktinai įtraukiau šį kūrinį į programą. „Ispaniškas capriccio“ iššūkis orkestrui, daug dėmesio skirta fleitoms, klarnetams,“ – pasakoja M. Ozolinis, ketvirtadienį diriguosiantis Kauno simfoniniam orkestrui. Koncerte taip pat išgirsime Ž. Bizet „Farandolą“.

R. Vilenskio gastrolių geografija labai plati – nepaisant savo jauno amžiaus, jis koncertavo Amsterdamo Concertgebouw, Berlyno Konzerthauz, Frankfurto Alte Opera, Berlyno filharmonijoje, Marijos teatre Peterburge. Tarp šio sezono ryškiausių įvykių – koncertai su Londono Karališkosios ir Škotijos filharmonijų orkestrais. R. Vilenskį kaip koncertmeisterį kviečia užsienio orkestrai, pastaruoju metu jis intensyviai bendradarbiauja su Sankt Peterburgo Marijos teatru ir Valerijumi Gergijevu, tačiau, pasak violončelisto, jis koncentruojasi į solo koncertus.

Martinas Ozolinis yra Latvijos nacionalinės operos dirigentas, Latvijos Jāzepo Vītolio muzikos akademijos Orkestro dirigavimo katedros vedėjas ir Rygos pučiamųjų orkestro (Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA) meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas. 2011 m. M. Ozolinis debiutavo su Gewendhauzo orkestru Leipcigo operoje, o kitų metų pradžioje pirmą kartą stos prie Maskvos Didžiojo teatro orkestro dirigento pulto.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA