Kauno „Žalgirio“ arenoje liepsnos ispaniška flamenko aistra

Renginio organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gruodžio 7 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje choreografė ir šokėja Marija Pagès pristato pasaulinę premjerą – šokio spektaklį „Flamenco en movimiento“ (lt. vert. „Flamenko judėjime“). Ši garsi menininkė asistuojama savo šokių trupės pakeri žiūrovus stipriu reginiu: gyva muzika ir įspūdingi kostiumai sustiprina aistringą flamenko dvasią. Visa tai užburia ir prikausto dėmesį. Su šiuo nuostabiu, besikeičiančiu ir gyvybišku projektu, Maria Pagès atveda žiūrovą į gilų, paslaptingą, magišką, visa apimantį ir laisvą meno pasaulį. „Flamenco en movimiento“ choreografija įkvėpta tolimo mėnulio grožio ir nakties amžinybės. Šis pasirodymas – tai šokio, muzikos aistros bei meno įkarščio demonstracija.

Portugalų dramaturgas, rašytojas, žurnalistas ir Nobelio literatūros premijos laureatas José de Sousa Saramago (1922 – 2010) kartą garsiai uždavė klausimą: „Ar Maria Pagès šoka?“ Jis pats į šį klausimą ir suskubo atsakyti: „Kaip ir bet kuri kita žmogiškoji būtybė šioje žemėje, ji vaikšto ja, tačiau Marija Pagès skiriasi nuo mūsų, nes žemė, ant kurios jos kojos vaikšto, užduoda klausimus ir į juos atsako. Ji sukuria pagrindą neišvengiamam judėjimui, kuris lieka nepažeistas kiekvieno žingsnio į priekį ar atgal. Kai Maria Pagès kojos paliečia grindis, jos įgyja paslaptingą levitacijos galią. Atrodo, jai šokant žemės dulkės kyla ir išnyksta ore, o jos rankų judesiai kviečia mūsų mintis išnykti ore kartu su žemės dulkėmis. Mes visi žinome, kad Marija Pagès yra šokio genijus. Mes visi tai žinome, tačiau yra kažkas daugiau kalbant ir galvojant apie šią moterį: ji šoka ir savo šokiu priverčia judėti viską aplink. Nei oras, nei žemė nebelieka tokie patys po to kai Marija Pagès šoko flamenko.“

Maria Pagès apdovanojimų sąrašas iš ties įspūdingas: Nacionalinė šokio premija (už kūrybą); ADE Nacionalinė premija už choreografijos pasiekimus; Andalūzijos bendrijos aukso medalis; šeši Girardillo prizai, pelnyti „XIII Flamenko meno bienalėje“; kritikų apdovanojimas (geriausias pasirodymas) „XV Flamenko meno bienalėje“; Leonide Massine’o premija (Italija); „VI Flamenco Hoy“ prizai (geriausią interpretaciją ir pasirodymą); „Cultura Viva“ premija; Madrido bendruomenės apdovanojimas (už kultūros nuopelnus); „Jerez“ festivalio prizas ir kt.

Maria Pagès užima savo teisėtą vietą tarptautinėje šokių pasaulio erdvėje ir yra flamenko, kaip meno rūšies su begalybe galimybių, pradininkė. Maria Pagès šokio braižas yra išskirtinis ir atpažįstamas visame pasaulyje. Jos dėka flamenko, kaip meno šaka, evoliucionuoja. Ji yra tikrovės stebėtoja: jos šokis yra įsipareigojęs pasauliui, kuriame ji gyvena. Unikali šokio kalba gimsta iš tradicijų, bet kiekvienas žingsnelis yra atrandamas iš naujo, taip ji paverčia savo choreografiją į gyvą kūrinį.

Renginio bilietų įsigyti galite čia.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno savivaldybė atskleidė kauniečių nuomonę apie miesto viešąjį transportą

Girstučio baseine evakuacija (papildyta)

Pamatykite pirmieji: Kaune sušvito kalėdiniai papuošimai

Kriptovaliutų prekeiviui akis išdurti grasinusiems reketininkams – skirtingos bausmės

Paviešintas išpuolio Kauno centre vaizdo įrašas: pareigūnai prašo pagalbos

Kauno tarybos sprendimu nepatenkinti tėvai kreipėsi į teismą

„Škoda“ atradimai ant dviračio šį sezoną pritraukė tūkstančius

Į Seimą žengs vaikų atėmimo dramą išgyvenusi kaunietė E. Kručinskienė

Kleboniškio miške žiauriai sumušto vyro budeliams – ilgi metai nelaisvės

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ stos su laikinu treneriu, bet pajėgiausios sudėties