Šiandien minima tarptautinė tualetų diena – Kas vyksta Kaune

Šiandien minima tarptautinė tualetų diena

Tarptautinė tualetų organizacija paskelbė lapkričio 19-ąją Tarptautine tualetų diena. Ši organizacija buvo įkurta 2001 m., po Singapūre sušauktos tarptautinės konferencijos, kurioje buvo nagrinėjama tualetų problema. Pasirodo, kad 40 % pasaulio gyventojų neturi standartinių sanitarinių patogumų. Dėl šios priežasties plinta infekcinės ligos, didėja medicinos išlaidos, apie šią dieną rašo day.lt.

Tarptautinės tualetų organizacijos steigėjas Džekas Simas tikisi, kad į šią tarptautinę šventę bus pažiūrėta ne tik su šypsena, bet kad ji padės apvalyti aplinką nuo infekcijų plitimo. Šią dieną skatinama sutvarkyti apleistus lauko tualetus, įrengti naujus.

Kaune tualetų tema visuomet buvo aktuali, nes mieste trūksta tualetų. Vienas viešasis tualetas veikia Nepriklausomybės aikštėje, kitas – Rotušėje, trečias – netoli pastatyto naujojo auksinio tualeto.

Visuomenė jau ne kartą tualetų tema yra išsakiusi savo nuomonę: vienas menininkas prieš metus buvo surengęs meno akciją, kurios metu auksinį tualetą papuošė savo pieštais Kauno politikų šaržais, kurie prisidėjo prie šio tualeto statybos.

Dar kiti siūlo prie šio naujausio ir brangiausio Kauno viešojo tualeto įrengti atminimo lentelę, kurioje tualetas būtų pristatytas kaip paminklas korupcijai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA