Kauno policija stiprina greičio kontrolę, į pagalbą atvyksta aplinkinių miestų pareigūnai (video) – Kas vyksta Kaune

Kauno policija stiprina greičio kontrolę, į pagalbą atvyksta aplinkinių miestų pareigūnai (video)

Archyvo nuotr.

2012 metais Kauno apskrityje jau įvyko 415 eismo įvykių, kuriuose buvo sužalota 512 eismo dalyvių ir 37 eismo dalyviai žuvo. Kauno mieste nuo metų pradžios žuvo 12 eismo dalyvių, o apie 60 proc. eismo įvykių, kurių metu žuvo žmonės, įvyko dėl nustatyto greičio viršijimo.

Per 10 šių metų mėnesių surengta 12 saugaus eismo akcijų, parengti 26 planai, kurių metu buvo aktyviau kontroliuojami leidžiamą važiavimo greitį viršijantys vairuotojai. Kauno apskrityje už greičio viršijimą nubausti 7 867 asmenys (Kauno mieste – 3 461).

Siekiant sustiprinti kontrolę, prevencinės priemonės vykdomos viešojo ir neviešojo patruliavimo būdais. Neviešojo patruliavimo metu naudojamas policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtas automobilis su įmontuota mobilia greičio matavimo sistema. Priemonės vykdomos Kauno, Jonavos, Kėdainių ir Kaišiadorių miestuose, Kauno apskrityje esančių magistralinių ir krašto kelių ruožuose.

Viena iš eismo įvykių priežasčių – saugaus greičio nesilaikymas tamsiu paros metu. Siekiant sumažinti sužeistų ir žuvusių eismo dalyvių skaičių bei sustiprinti leistino greičio viršijimo kontrolę tamsiu paros metu nuo 2012-11-16 iki 2012-12-02 Kauno mieste vykdoma speciali policinė priemonė, kurioje Kauno policijos pareigūnams padeda kolegos iš Marijampolės, Alytaus ir Kelių policijos tarnybos. Jos metu ypatingas dėmesys skiriamas Kauno miesto judriausioms gatvėms.

Šios priemonės metu 2012 metų lapkričio 16–18 dienomis užfiksuoti 188 greičio viršijimo atvejai, iš kurių net 118 kartų nustatytas greitis buvo viršijamas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą (kas užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų) ir 2 kartus užfiksuotas nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 km per valandą (kas užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu).

Neliko nepastebėti ir kiti vairuotojų daromi pažeidimai, tai yra minėtos priemonės metu nustatyta: 3 neblaivūs vairuotojai, 1 vairuotojas važiuodamas naudojosi mobiliojo ryšio telefonu, 3 automobilių tech. apžiūra nebegaliojo, 3 vairuotojai neturėjo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo, 3 automobilių stiklai buvo neleistinai tamsinti ir 1 automobilis eksploatuojamas su vasarinėmis padangomis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA