Sekmadienį minėsime Pasaulinę žuvusių eismo įvykiuose dieną

Interneto archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena – lapkričio 18-oji. Ši diena minima nuo 2005 metų. Ją minėtina paskelbė Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos.

Pagrindinis šios dienos tikslas – žuvusiųjų eismo dalyvių paminėjimas, dvasinis ir moralinis palaikymas žmonių, kurių šeimos nariai, draugai ar pažįstami žuvo eismo įvykiuose. Kartu norima dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Kiekvienais metais pasaulyje eismo įvykiuose žūsta daugiau negu vienas milijonas žmonių. Praėjusiais metais Europoje žuvo daugiau kaip 25 tūkst. žmonių, Lietuvos keliuose – 296 (vienam milijonui gyventojų teko 93 eismo įvykiuose žuvusių žmonių). Šiais metais (iki lapkričio 16-osios) mūsų šalyje jau žuvo 261 eismo dalyvis. Didelis eismo įvykių aukų skaičius akivaizdžiai byloja, kokius skaudžius ir nepataisomus padarinius turi nedrausmingas ir neatsakingas žmogaus elgesys kelyje.

Šį sekmadienį, lapkričio 18-ąją, daugelyje mūsų šalies bažnyčių šv. Mišių metu tikintiesiems bus priminta, kad minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti, bus meldžiamasi už žuvusiuosius eismo nelaimėse. Kunigai dar kartą kreipsis į parapijiečius, suaugusiuosius ir vaikus, prašydami nebūti abejingais ne tik savo, bet ir visų bendruomenės narių saugumui kelyje.

 

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)