“Teatrono” receptas: rudeninę depresiją naikinti padeda cenzūra

"Teatrono" archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričio pabaigoje, kai lietuviai bergždžiai tikėsis greitai sulaukti sniego, jaunimo teatro trupė “Teatronas” pakvies į sakurų žydėjimo kraštą – Japoniją. Tik ne į tą stereotipinę budizmo ir sušių šalį, bet pas Antrojo pasaulinio karo išvakarėse gyvenančius Rytų valstybės menininkus ir jų “kontrolierius” – cenzorius. O tiksliau – į meno kūrinių cenzoriaus kabinetą, kurio savininkas nesigėdija nežinodamas Šekspyro pavardės ir drąsiai prisipažįsta visiškai nesilankantis teatre.

Tokiam kabinete ir vyksta spektaklio “Juoko akademija”, režisuoto Gildo Aleksos, veiksmas. Jaunas dramaturgas atneša cenzoriui savo pjesę ir prašo leidimo statyti ją trupėje “Juoko akademija”. Tačiau komedijų pakęsti negalintis cenzorius tuoj pat prikimba prie menkavertės pjesės ir reikalauja dramaturgo kiekvieną naktį iš naujo perrašyti kūrinį arba bent padaryti keletą absurdiškų pakeitimų. Tai komiška, atpažįstama (senajai kartai iš patirties, jaunajai – iš pasakojimų) situacija, kuomet biurokratinio aparato sraigtelis gali “mesti kritiką iš oro” ir reikalauti įvykdyti pačius nelogiškiausius meninius sprendimus. Tiesa, šįkart viskas išvirsta į priešingą pusę – tyčiodamasis iš dramaturgo kūrinio ir trupės, cenzorius tampa naujos pjesės bendraautoriumi ir nesąmoningai padeda jaunam rašytojui išsilaisvinti iš ribų, į kurias jį buvo įspraudusi pati trupė bei “užsisėdėję” pagrindiniai aktoriai.

Spektaklio režisierius Gildas Aleksa teigia, kad skaitydamas ir versdamas Koki Mitani pjesę “Juoko akademija”, pagijo nuo kiek rimtesnės nei rudeninė depresijos. Žiūrovų priverstinai gydyti jis neisiruošia, tačiau yra didelė tikimybė, kad visiškai skirtingi personažai ir jų partneryste tampantis nesusikalbėjimas išspaus ne vieną šypsnį.

Išvysti “Juoko akademiją” žiūrovai turės galimybę Lapkričio 24 dieną, Šeštadienį, 18.00val. kino teatre “Romuva” (Laisvės al. 54, Kaunas).

Įspėjimas: spektaklio turinys priklausys nuo Cenzoriaus nuotaikos bei malonės.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Išradingumo viršūnė: kauniečiai policijos „trikojus“ parduoda „eBay“

Konfliktas Kauno rajone baigėsi mirtimi: įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė

Pasikeitimai nedarbo dienų sąraše: vieną siūloma įtraukti, kitą išbraukti

Stano ir D. Zvonkus grįžta su trenksmu: pristato dainą apie „FSG“ lyderio meilės istoriją (atnaujinta)

Kauniečiams patarė, ką pasibaigus šventėms daryti su kalėdinėmis dekoracijomis

Gėlių parduotuvę apiplėšti pasišovęs kaunietis apsijuokė

Kaunietis A. Gelažninkas Dakaro finiše: geras jausmas – du iš dviejų

Į Kauną atvykęs G. Nausėda: ekonomikai leidome vystytis kaip Laukiniuose Vakaruose

Pirmasis Kauno gėlių butikas: išskirtinės gėlės, aplinka ir misija

Teismas nusprendė: beveik 1 mln. eurų bauda „Kauno grūdams“ skirta pagrįstai