Policija visą mėnesį vykdys prevencinę programą „Plaštakė-2012“

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kėdainių policijos pareigūnai nuo 2012-11-06 vykdo prevencinę priemonę ,,Plaštakė-2012“, kuri tęsis iki 2012-12-06. Priemone siekiama užkirsti kelią prostitucijos, prekybos žmonėmis plitimui. Pareigūnai tikrina vietas, kur gali būti verčiamasi šiuo nelegaliu verslu, taip pat informaciją, skelbiamą žiniasklaidoje, interneto svetainėse.

Prekyba žmonėmis ir prostitucija tarpusavyje glaudžiai susijusios. Dauguma atvejų, kai parduodami žmonės, yra susiję su seksualiniu išnaudojimu, pirmiausia prostitucijos tikslais. Prekyba žmonėmis – vienas sunkiausių organizuotų nusikaltimų, kuris grėsmingai plinta visame pasaulyje. Nukentėjusiais nuo prekybos žmonėmis dažnai tampa asmenys, patikėję pažadais apie galimybę greitai užsidirbti daug pinigų neturint išsilavinimo, atitinkamo darbo patirties, nemokant užsienio kalbos, nors siūlomas darbas yra kitoje valstybėje, ar asmenys, susigundę galimybe „nemokamai“ pakeliauti po užsienį. Todėl prieš patikint gražiais pažadais, pirmiausia reikėtų sužinoti kiek galima daugiau informacijos apie „geradarį“, supažindinti su juo savo artimuosius, jei tai įmonė (modelių, įdarbinimo agentūra ir pan.), reikalauti sutarties ir įdėmiai ją perskaityti, pasidomėti įmonės veiklos legalumu, paieškoti informacijos internete, taip pat įvertinti, ar siūlomas atlygis atitinka įgytą išsilavinimą bei profesines žinias ir ypač užsienio kalbos žinias, jei darbas siūlomas užsienyje. Už prekybą žmonėmis numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Už vertimąsi prostitucija ar atlygintiną naudojimąsi prostitucijos paslaugomis numatyta administracinė atsakomybė.
Vykdant šią priemonę, policija prašo ir gyventojų pagalbos. Apie pažeidimus, susijusius su prostitucija, prašome pranešti telefonu 112 arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 347 53 342. Iš anksto dėkojame už pasitikėjimą ir suteiktą informaciją

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vieno didžiausių Kauno mikrorajonų istorijoje - „Centrinis purvynas“ ir legendinės vietos

Naujos statybos šalia Kauno „Depo“: investuos 12 mln. eurų

Kauno oro uoste sučiuptas trejus metus ieškotas vyras

Kauno pakraštyje apsivertus automobiliui, keturi žmonės išvežti į ligoninę

Įspūdingi „Žalgirio“ naujokų dėjimai - gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuke

Nuteistiesiems iš Kauno tardymo izoliatoriaus atrado naujo darbo mieste

Jauna mama dėl neįvykusių vestuvių atsigriebė Kauno teisme

Naujausiuose reitinguose - labai prastos žinios V. Matijošaičiui

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: už tylą gydytojas siūlė kompensaciją

Kaune renovuojamo daugiabučio gyventojas: tai visiškai nepriimtina