Nenuspėjamos improvizacijos pagal oro temperatūrą

Renginio organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį, lapkričio 10 d., 19 val., penkmetį mininčio tarptautinio aktualaus džiazo festivalio „VDU Jazz Jungtys“ scenoje – premjera! Kauno valstybiniame lėlių teatre (Laisvės al. 87A) jaunosios kartos saksofonistas Dovydas Stalmokas surengs pasirodymą kartu su žinomais šalies improvizacijos meistrais Eugenijumi Kanevičiumi ir Arkadijumi Gotesmanu bei prancūzų instrumentalistais – saksofonistu Jefu Sicardu ir trimitininku Rasulu Siddiku.

Šio kvinteto pavadinimas kalba pats už save – „Savaiminis užsidegimas“ („Spontaneous Combustion“). Muzikantai publikai lies spontaniškos improvizacijos, tarpusavio komunikacijos bei skirtingų patirčių išraiškos priemonių derinį. Pasak Dovydo Stalmoko, kvinteto muzikinės idėjos remsis oro temperatūra, atmosferos slėgiu ir mėnulio fazėmis. „Su Jefu ir Rasulu susipažinau prieš dvejus metus, be to, kelis kartus teko groti su šiais muzikantais Paryžiuje. Man regis, mūsų muzikos požiūriai sutampa, o tai labai svarbu improvizacinėje muzikoje“, – pasakojo D. Stelmokas.

Jefas Sicardas – kompozitorius, improvizacijos meistras, grojantis ne vienu instrumentu: saksofonu, klarnetu, fleita ir kt. Nuo 1970-ųjų jo ryšys su džiazu tapo itin intensyvus ir toks išliko ir šiandien: J. Sicardas vis dar nevengia naujų patyrimų, todėl nuolat dalyvauja daugelyje teatro ir šiuolaikinės muzikos projektų, kuria muziką filmams ir vaidinimams. 2003 m. jis kartu su N. Genestu, S. Llado, F. Mechaliu ir P. Soiratu įkūrė savo garsųjį kvintetą ir grodamas su l’Arfi, F. Tusques, F. Méchali ir Djelsa pasirodė daugybėje koncertų bei festivalių Prancūzijoje ir kitose šalyse: „Europa Jazz“, „Festival du Mans“, „Banlieues Bleues“, „La Villette Jazz Festival“, „Rencontres Internationales de Jazz de Nevers“ ir t. t.

Kitas kvinteto „Savaiminis užsidegimas“ narys, trimitininkas Rasulas Siddikas, nuo pat vaikystės domėjosi džiazu. Šis iš San Diego (JAV) kilęs muzikantas prisipažįsta, jog didžiausią įtaką jam padarė Milesas Davisas ir Johnas Coltrainas. Pirmąsias savo muzikines idėjas R. Siddikas materializavo dirbdamas su „Black Artist Group“. Amerikietis jau kūrė ir improvizavo kartu su tokiomis asmenybėmis kaip Julius Hemphil, Lester Bowie, Oliver Lake, Archie Shep, David Murray, Archie Shep, Bobby Few.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros absolventas Dovydas Stalmokas Lietuvoje labiausiai žinomas iš improvizacinės kūrybos projektų, bet groja įvairių stilių muziką. Jis muzikuoja keliuose šalies bigbenduose, yra grupių „Yrinauda“, „Aprasymaa“, „Horny Horn“ narys. 2009 m. D. Stalmokas buvo pripažintas geriausiu „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso instrumentininku.

Primename, kad penktasis aktualaus džiazo festivalis „VDU Jazz Jungtys“ vyks lapkričio 8-11 d. Kauno Žalgirio arenos amfiteatre, Kauno valstybiniame lėlių teatre ir klube „Punto Jazz“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečių dizainerių idėjos pelnė tarptautinės architektų komisijos pripažinimą

Savaitgalį vykdyto reido metu nepilnamečiui jau devintą kartą išrašyta bauda noro vairuoti nesustabdė

98-osios sukakties proga Nacionaliniame M. K. Čiurliono muziejuje - išskirtinė paroda

Sekmadienį atnaujinami traukinių tvarkaraščiai tarp Vilniaus ir Kauno

Sinoptikai įspėja: naktį – stiprus vėjas, kai kurie keliai bus slidūs

Skandalingoji kauniečio R. Alijevo byla: kaltinamasis išteisintas, tačiau pagrindinė mįslė – neįminta

Elektronine bankininkyste pasipiktinusi kaunietė: kaip viską suspėti senjorui?

Šeštadienį Rotušės aikštė pakvipo „Maltiečių sriuba“: siekiama gražaus tikslo

D. Grybauskaitė Kaune oficialiai pradėjo devintąją „Knygų Kalėdų“ akciją

Londone gyvenantis virtuvės šefas kuria ypatingus desertus Kaune