„Įkvepiančios fleitos melodijos“ praskaidrins darganotą lapkričio vakarą

williambennettflute.com nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričio 13 d. 18 val. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje koncertuos vienas garsiausių pasaulyje fleitos meistrų – Londono Karališkosios muzikos akademijos bei Fraiburgo aukštosios muzikos mokyklos profesorius William Bennett. Koncerte, pavadintame „Įkvepiančios fleitos melodijos“, kartu su prof. W. Bennett gros jo mokinys Giedrius Gelgotas, akompanuos vargonininkė Dalia Jatautaitė.

Profesorius W. Bennett jau arti pusės amžiaus žavi pasaulio klausytojus muzikiniais iššūkiais. Atlikėjas yra išleidęs daugiau nei 100 kompaktinių plokštelių, tarp jų ir su Jimi Hendrix bei Wynton Marsalis, paruošęs daugybę mokinių, konkursų laureatų, solistų. W. Bennett pasaulyje garsus ne tik savo virtuozišku grojimu bei pedagogine veikla, jis žymus ir kaip fleitos repertuaro plėtotojas bei gausintojas. Muzikantas fleitai yra pritaikęs daugybę kūrinių, parašytų kitiems instrumentams.

Anksčiau Londono simfoniniame orkestre grojęs pirmąja fleita, dabar W. Bennett kaip solistas nuolat koncertuoja su Anglijos kameriniu orkestru. 1995-ųjų sausį Jos Didenybė Anglijos karalienė jį apdovanojo aukščiausiu Britų Imperijos ordinu už ypatingus nuopelnus muzikai.

Koncerte Kaune maestro talkins jo mokinys ir scenos partneris ne viename koncerte Lietuvoje, Pietų Korėjoje ir Jungtinėje Karalystėje – Giedrius Gelgotas. Atlikėjas pastaruoju metu tapo dažnas svečias Kaune, nes pradėjo dėstyti VDU muzikos akademijoje.

„Kai pirmąkart išgirdau grojant prof. W. Bennett, supratau, kad turiu pas jį mokytis. Nors likimas man buvo dosnus įkvepiančių pavyzdžių ir puikių pedagogų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje, W. Bennett laikau savo didžiausiu įkvėpėju“, – sako pas garsius profesorius E. Pahud, B. Gisler-Hase, J. C. Gerard, V. Gelgotą mokęsis ir stažavęsis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fleitų grupės koncertmeisteris Giedrius Gelgotas.

Koncerte „Įkvepiančios fleitos melodijos“ klausytojai išgirs J. Bramso koncerto smuikui ir orkestrui W. Bennett aranžuotą versiją dviem fleitoms ir fortepijonui, W. A. Mozarto Fantaziją f-moll, originaliai parašytą vargonams, čia perdarytą dviem fleitoms ir vargonams, taip pat skambės F. Doplerio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Kauno religinės muzikos centro direktorė Dalia Jatautaitė šiame koncerte akompanuosianti ir vargonais, ir fortepijonu džiaugiasi atliksianti Lietuvoje dar negirdėtus kūrinius, tarp kurių švedų fleitininko Toke Lund Christiansen aranžuota fantazija P. Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“ motyvais.

Ši fleitos profesoriaus W. Bennett viešnagė Lietuvoje ne pirmoji, maestro mūsų šalyje pastarąjį kartą lankėsi 2007 m., kai dalyvavo Vargonų vasaros ir Kauno religinės muzikos centro rengtuose festivaliuose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vedė meistriškumo kursus.

Koncertas priklauso Didžiosios aulos Muzikos draugijos rengiamų muzikos vakarų ciklui.

Koncertas vyks lapkričio 13 d., antradienį, 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje Auloje, (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Bilietai parduodami prieš koncertą.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno ligoninė atsargumo priemonių dėl virusų ėmėsi anksčiau, nei kitų miestų ligoninės

Programa „Socialinis receptas“: Kauno senjorų užimtumas per savanorystę

Nuspręsta dėl penktadienį vyksiančių „Žalgirio“ rungtynių prieš Italus

Jurbarke žiauriai sumuštos ir išžaginti bandytos paauglės skriaudikas išgirdo teismo nuosprendį

Inovatyviam verslui – „viskas įskaičiuota“ biurų nuomos paslauga prestižinėje Laisvės alėjoje

Vyksta dalyvių registracija į Kauno „Kazimiero mugę 2020“

Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro posėdis: bus aptartos priemonės prieš koronavirusą

Scenos storžieviai iš JAV „Limp Bizkit“ sudrebino „Žalgirio“ areną iki pamatų

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo atidėti Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Armani Olimpia“ dvikovą

Milano ekipos vidurio puolėjas A. Gudaitis į Kauną neatvyks: pakirto liga