Kauno apskrities policija įspėja – transporto priemones skolinkite atsakingai

Policijos departamento nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2012 metais Kauno mieste iš viso konfiskuoti 43 automobiliai ir 1 motociklas. Paskolinote automobilį kitam asmeniui („draugui“) nežinodami, kad jis yra baustas už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, o jis įkliuvo būdamas neblaivus ir Jūsų automobilis konfiskuojamas. Žinoma, paskui galite kreiptis į teismą dėl padarytos žalos išieškojimo.

Remiantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, Civiliniu kodeksu ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimis, transporto priemonės savininkas ar valdytojas atsako už savo transporto priemonę. Jam draudžiama panaudoti transporto priemonę taip, kad kitiems asmenims ar visuomenei dėl to būtų padaryta žala. Šis draudimas išlieka nepriklausomai nuo to, ar automobilį/ motociklą vairuoja pats savininkas, ar jis yra pasiskolintas. Savininkas, kitiems asmenims laikinai perduodamas savo transporto priemonę, lieka šio turto savininku, todėl jam tenka transporto priemonės atsitiktinio žuvimo rizika. Tokį turtą konfiskavus dėl jo teisėto laikino valdytojo (pasiskolinusiojo „draugo“) padaryto administracinio teisės pažeidimo, savininko teisė išreikalauti automobilį ar motociklą iš valstybės yra ribojama. Todėl tretiesiems asmenims priklausančios transporto priemonės, kuri buvo administracinio teisės pažeidimo įrankis, konfiskavimas prilygintinas jos faktiniam žuvimui ir savininkas praranda galimybę ją susigrąžinti. Žinoma, nepaisant to, asmuo gali reikalauti iš nusikaltusio „draugo“ atlyginti žalą.

Taip pat reikia paminėti, kad perduodant transporto priemonę (automobilį, motociklą) kitam asmeniui gali tekti prisiimti dalį ar visą jo padarytą žalą (turtinę ir neturtinę), kurią jis padarė eismo įvykio metu (sugadintas turtas, asmens sveikatos sutrikdymas, laidotuvės, žuvusio asmens vaikų išlaikymas ir t. t.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vykdoma sustiprinta eismo kontrolė: užfiksuotas 204 km/val. greitis

Priešininkus nuo žemės paviršiaus nušlavęs „Žalgiris“ įsirašė didžiausią sezono pergalę

Grynųjų pinigų paslaugos traukiasi iš bankų repertuaro

„Romuvos“ smalsučių kine - unikali vaidybos pamoka vaikams su režisieriumi G. Aleksa

Kauno filharmonijoje - pasaulinė premjera su legendomis

Fiksuoja kaunietis: dėl vairuotojų nežinojimo judriose sankryžose formuojasi spūstys

Kauno mečetė tapo vandalų taikiniu

Kauno pareigūnams įkliuvusiam vairuotojui 20 eurų pridarė daug bėdų

Lietuvoje kelią skinasi darželiai be pastato

Naktis sostinėje bušido mėgėjui iš Kauno baigėsi liūdnai