Kauno apskrities policija įspėja – transporto priemones skolinkite atsakingai

Policijos departamento nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2012 metais Kauno mieste iš viso konfiskuoti 43 automobiliai ir 1 motociklas. Paskolinote automobilį kitam asmeniui („draugui“) nežinodami, kad jis yra baustas už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, o jis įkliuvo būdamas neblaivus ir Jūsų automobilis konfiskuojamas. Žinoma, paskui galite kreiptis į teismą dėl padarytos žalos išieškojimo.

Remiantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, Civiliniu kodeksu ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimis, transporto priemonės savininkas ar valdytojas atsako už savo transporto priemonę. Jam draudžiama panaudoti transporto priemonę taip, kad kitiems asmenims ar visuomenei dėl to būtų padaryta žala. Šis draudimas išlieka nepriklausomai nuo to, ar automobilį/ motociklą vairuoja pats savininkas, ar jis yra pasiskolintas. Savininkas, kitiems asmenims laikinai perduodamas savo transporto priemonę, lieka šio turto savininku, todėl jam tenka transporto priemonės atsitiktinio žuvimo rizika. Tokį turtą konfiskavus dėl jo teisėto laikino valdytojo (pasiskolinusiojo „draugo“) padaryto administracinio teisės pažeidimo, savininko teisė išreikalauti automobilį ar motociklą iš valstybės yra ribojama. Todėl tretiesiems asmenims priklausančios transporto priemonės, kuri buvo administracinio teisės pažeidimo įrankis, konfiskavimas prilygintinas jos faktiniam žuvimui ir savininkas praranda galimybę ją susigrąžinti. Žinoma, nepaisant to, asmuo gali reikalauti iš nusikaltusio „draugo“ atlyginti žalą.

Taip pat reikia paminėti, kad perduodant transporto priemonę (automobilį, motociklą) kitam asmeniui gali tekti prisiimti dalį ar visą jo padarytą žalą (turtinę ir neturtinę), kurią jis padarė eismo įvykio metu (sugadintas turtas, asmens sveikatos sutrikdymas, laidotuvės, žuvusio asmens vaikų išlaikymas ir t. t.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pravieniškėse - neregėtas Kauno nusikalstamo pasaulio lyderių išpuolis

Birželio 23-iosios gatvėje - du eismo įvykiai: pėsčiųjų perėjoje partrenktas vaikas

Nuo pirmadienio Aleksoto tiltu atnaujinamas eismas: kokios naujovės lauks?

Eiguliuose laikinai stabdomas karšto vandens tiekimas

Kauno apskrityje nuo meningokoko mirė moteris

Kauno paveikslų galerijai – naujas pavadinimas

Kauno klinikose - socialiai jautrios parodos atidarymas: apsilankė prezidento žmona

Naktinių linksmybių verslo užkaboriai Kaune slėpė 75 tūkst. eurų

Pasitikėjimą Seime pasitikrinęs S. Skvernelis kalba apie naujus ministrus ir mokesčius

Garažų ir Taikos gatvių sankryžoje – „Ford“ automobilis ant stogo