Kaunietis, sprukęs su Vokietijoje pavogtu automobiliu per stebuklą liko gyvas – Kas vyksta Kaune

Kaunietis, sprukęs su Vokietijoje pavogtu automobiliu per stebuklą liko gyvas

Pasieniečių persekiotas Vokietijoje pavogto automobilio „Volkswagen Passat“ vairuotojas sukėlė eismo įvykį, kurio metu per stebuklą išliko gyvas. Dideliu greičiu skriejęs „Volkswagen Passat“ rėžėsi į vilkiko puspriekabę ir buvo sumaitotas nepataisomai. Iš įvykio vietos bandžiusį pabėgti vairuotoją sustabdė du pasieniečių šūviai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti stabdė į Lietuvą iš Lenkijos įvažiuojantį „Volkswagen Passat“ su lenkiškais numeriais.

Mašinos vairuotojas nepakluso aiškiai išreikštam uniformuotų pasieniečių reikalavimui sustoti, padidino greitį ir nulėkė Kalvarijos link. VSAT pareigūnai šoko į savo tarnybinį visureigį ir jį nusivijo.

Už maždaug aštuonių kilometrų nuo valstybės sienos keliu Suvalkai – Marijampolė lėkęs bėglys pamėgino lenkti ta pačia kryptimi važiavusį krovininį automobilį „Mercedes Benz“ su puspriekabe. Tuo metu priešpriešine eismo juosta važiavo automobilis „Mitsubishi Outlander“.

Jį pamatęs „Volkswagen Passat“ vairuotojas pamėgino grįžti į savo eismo juostą, bet neapskaičiavo greičio ir šonu rėžėsi į pradėtos lenkti vilkiko puspriekabės galinę dalį. Įvykio metu priešpriešais važiavęs „Mitsubishi Outlander“ nusuko ir nuvažiavo nuo kelio – taip jo vairuotojas Lenkijos pilietis išvengė susidūrimo kaktomuša su „Volkswagen Passat“. Lenkui pasisekė – nenukentėjo nei jis, nei jo mašina.

Tuo tarpu avarijos metu „Volkswagen Passat“ buvo sumaitotas nepataisomai – nuplėštas mašinos stogas ir sulamdyta visa jos konstrukcija. Per stebuklą gyvas likęs „Volkswagen Passat“ vairuotojas dar mėgino sprukti iš įvykio vietos, tačiau bėglį sustabdė du atskubėjusių pasieniečių įspėjamieji šūviai iš pistoleto.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 34 metų Kauno gyventojas. VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad 2006 m. laidos „Volkswagen Passat“ yra pavogtas Vokietijoje ir šios šalies teisėsaugininkų ieškomas nuo lapkričio 1 d.

Taip pat nustatyta, kad kaunietis neturi teisės vairuoti ir niekuomet nėra gavęs vairuotojo pažymėjimo. Prie „Volkswagen Passat“ buvo pritvirtinti kitam automobiliui išduoti lenkiški numeriai.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Kauniečiui gresia ir administracinė bauda nuo 3 iki 4 tūkst. litų už nepaklusimą pasieniečių reikalavimui sustabdyti transporto priemonę.

Avarijos metu nepataisomai sugadintas automobilis saugomas Kalvarijos užkardoje, o jį vairavusį kaunietį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Eismo įvykio aplinkybes aiškinasi Kalvarijos policijos pareigūnai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA