Kaunietis, sprukęs su Vokietijoje pavogtu automobiliu per stebuklą liko gyvas (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pasieniečių persekiotas Vokietijoje pavogto automobilio „Volkswagen Passat“ vairuotojas sukėlė eismo įvykį, kurio metu per stebuklą išliko gyvas. Dideliu greičiu skriejęs „Volkswagen Passat“ rėžėsi į vilkiko puspriekabę ir buvo sumaitotas nepataisomai. Iš įvykio vietos bandžiusį pabėgti vairuotoją sustabdė du pasieniečių šūviai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti stabdė į Lietuvą iš Lenkijos įvažiuojantį „Volkswagen Passat“ su lenkiškais numeriais.

Mašinos vairuotojas nepakluso aiškiai išreikštam uniformuotų pasieniečių reikalavimui sustoti, padidino greitį ir nulėkė Kalvarijos link. VSAT pareigūnai šoko į savo tarnybinį visureigį ir jį nusivijo.

Už maždaug aštuonių kilometrų nuo valstybės sienos keliu Suvalkai – Marijampolė lėkęs bėglys pamėgino lenkti ta pačia kryptimi važiavusį krovininį automobilį „Mercedes Benz“ su puspriekabe. Tuo metu priešpriešine eismo juosta važiavo automobilis „Mitsubishi Outlander“.

Jį pamatęs „Volkswagen Passat“ vairuotojas pamėgino grįžti į savo eismo juostą, bet neapskaičiavo greičio ir šonu rėžėsi į pradėtos lenkti vilkiko puspriekabės galinę dalį. Įvykio metu priešpriešais važiavęs „Mitsubishi Outlander“ nusuko ir nuvažiavo nuo kelio – taip jo vairuotojas Lenkijos pilietis išvengė susidūrimo kaktomuša su „Volkswagen Passat“. Lenkui pasisekė – nenukentėjo nei jis, nei jo mašina.

Tuo tarpu avarijos metu „Volkswagen Passat“ buvo sumaitotas nepataisomai – nuplėštas mašinos stogas ir sulamdyta visa jos konstrukcija. Per stebuklą gyvas likęs „Volkswagen Passat“ vairuotojas dar mėgino sprukti iš įvykio vietos, tačiau bėglį sustabdė du atskubėjusių pasieniečių įspėjamieji šūviai iš pistoleto.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 34 metų Kauno gyventojas. VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad 2006 m. laidos „Volkswagen Passat“ yra pavogtas Vokietijoje ir šios šalies teisėsaugininkų ieškomas nuo lapkričio 1 d.

Taip pat nustatyta, kad kaunietis neturi teisės vairuoti ir niekuomet nėra gavęs vairuotojo pažymėjimo. Prie „Volkswagen Passat“ buvo pritvirtinti kitam automobiliui išduoti lenkiški numeriai.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Kauniečiui gresia ir administracinė bauda nuo 3 iki 4 tūkst. litų už nepaklusimą pasieniečių reikalavimui sustabdyti transporto priemonę.

Avarijos metu nepataisomai sugadintas automobilis saugomas Kalvarijos užkardoje, o jį vairavusį kaunietį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Eismo įvykio aplinkybes aiškinasi Kalvarijos policijos pareigūnai.

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)