Kauno apskrities policija perspėja Vėlinių savaitgalį nepalikti namų be priežiūros

Policijos departamento nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Statistika rodo, kad nemažai Kauno apskrities policijos užregistruojamų nusikaltimų sudaro vagystės. Paprastai nusikaltėliai kėsinasi ne į asmenis, bet į jų nuosavybę. Turto šeimininkai nežino, kaip apsisaugoti, arba dėl savo nerūpestingumo, abejingumo sudaro geras sąlygas veikti nusikaltėliams. Neuždaryti langai, prastos durų spynos, nerūpestingai saugomi daiktai „traukia“’ nusikaltėlius. Jei labiau saugotume savo turtą, nusikaltimų būtų gerokai mažiau.

Todėl artėjant Visų šventųjų dienai, kuomet dauguma palieka būstus ir keliauja aplankyti artimųjų kapų, Kauno apskrities policija kviečia visus gyventojus lapkričio 1–4 dienomis nepalikti savo turto be priežiūros. Išvykstant iš namų ilgesniam laikui paprašyti kaimynų, kad jie pasaugotų būstą. Pastebėję nepažįstamus asmenis, nedelsiant informuotų policiją telefonu 112.

Kauno apskrities policija primena, kad ištikti nelaimės žmonės dažnai, patys to nežinodami, pagelbsti nusikaltėliams – naikina nusikaltimo pėdsakus bei įkalčius. Taigi, jei grįžę į namus pastebėjote įsibrovimo pėdsakų, nieko nelieskite. Iš pradžių prisiminkite, kas buvo saugoma išverstose vietose, kokius daiktus ar vertybes galėjo pagrobti. Kalbėdami su policijos pareigūnais, ramiai paaiškinkite įvykio aplinkybes. Pastebėję nusikaltimą, jokiu būdu nepradėkite patys tikrinti daiktų, jų tvarkyti ir ieškoti nusikaltėlio pėdsakų. Nekvieskite į butą kaimynų, nerodykite jiems įvykio vietos. Jei durys neišlaužtos, reikėtų prisiminti, ar niekas iš šeimynykščių nebuvo pametęs raktų, o jeigu taip atsitiko ir nespėjote pakeisti spynų, bandykite prisiminti, kada ir kokiomis aplinkybėmis buvo pamesti raktai. Niekada nepalikite buto raktų po laukujų durų kilimėliu, pašto, elektros, telefono tinklų dėžėse – čia juos gali rasti pašaliniai asmenys. Kol atvyks policijos pareigūnai, nepradėkite taisyti sulaužytų spynų, durų ar baldų, valyti dulkių, tvarkyti kambarių. Atvykusiems pareigūnams stenkitės kuo tiksliau ir smulkiau papasakoti įvykio aplinkybes, kada išvykote iš namų, ar užrakinote duris, uždarėte langus, ar išeidami nepastebėjote pašalinių asmenų, transporto priemonių, kur ir kokie vertingi daiktai buvo laikomi, nurodykite pagrobtų daiktų individualius požymius.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas? (foto+video)

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką