Vaikus iš darželių pasiimti galės tik tėvų patvirtinti asmenys – Kas vyksta Kaune

Vaikus iš darželių pasiimti galės tik tėvų patvirtinti asmenys

Kauno miesto tarybos sprendimu sugriežtinta Vaikų atvedimo ir išleidimo iš Kauno miesto savivaldybės įsteigtų biudžetinių švietimo įstaigų ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių tvarka.

„Taryba patvirtino kasdienę vaikų atvedimo į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes ir išleidimo iš jų tvarką. Naujoji tvarka buvo parengta, atsižvelgiant į rugpjūčio mėnesį mieste įvykusį incidentą, kuomet penkerių metų mergaitę iš vaikų darželio „Židinėlis” išsivedė seneliu prisistatęs nepažįstamas vyras ir buvo pranešta apie galimą mergaitės pagrobimą”, – teigė Kauno miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros valdybos direktorius Virginijus Mažeika.

Pasak jo, naujoji tvarka padės pasiekti, kad panašūs įvykiai nepasikartotų ir užtikrins vaiko teisių ir interesų apsaugą, saugią kelionę į švietimo įstaigą ir iš jos. „Iki šiol nebuvo pagal tėvų (globėjų) prašymus sudaromas asmenų, turinčių teisę vaiką atvesti į grupę ir pasiimti iš jos, sąrašas. Sąraše turės būti nurodytas asmens vardas, pavardė, gimimo data ir telefonas. Dabar auklėtojos vaikus turės išleisi tik su sąraše nurodytais asmenimis. Be to, siekdamas užtikrinti vaikų saugumą, grupės auklėtojas gali prašyti asmens, atėjusio pasiimti vaiko iš grupės, pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą”, – pasakojo V. Mažeika.

Taip pat yra numatyta, kad tėvai vaikus turi atvesti į grupę. „Labai dažnai pasitaiko, kad tėvai vaikus į darželius atveža ar atveda iki tvoros ir juos paleidžia savarankiškai nueiti į grupę. Tačiau, jei vaikas neis į darželį, o kažkur klaidžios, tai jau bus tėvų, o ne ugdymo įstaigos atsakomybė”, – aiškino Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros valdybos direktorius.

Jei vaikas laiku nepasiimamas iš grupės, auklėtojas turi likti su vaiku ir bandyti susisiekti su vaiko tėvais (globėjais) arba su kitais asmenimis, turinčiais teisę pasiimti vaiką iš grupės. Nepavykus susisiekti su jais, auklėtojas turi skubiai informuoti švietimo įstaigos direktorių, kuris turi priimti sprendimą dėl tolesnių veiksmų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA