Sulaikyti policijos patruliai, įtariami iš girto vairuotojo paėmę 300 eurų kyšį

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2012-10-23 apie 17 val. Kauno rajone tarnybos metu, įtariant kyšininkavimu, buvo sulaikyti du Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 6-ojo būrio patruliai T. V. ir E. B.

Pas sulaikytus pareigūnus rasta pinigų, kuriuos pareigūnai, įtariama, paėmė kaip kyšį iš galimai neblaivaus bei Kelių eismo taisykles pažeidusio kauniečio M. T.

Pareigūnai iš M. T. pareikalavo 1 000 litų, kad nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Kyšį susitarė paimti tą pačią dieną tarnybiniame automobilyje, kuriame M. T. galimai paliko 300 eurų.

Įtariama, kad šiuos pinigus patruliai pasidalijo perpus.

Patruliams pateikti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. ─ valstybės tarnautojas ar jam prilygstantis asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba pareikalavęs ar pravokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus.

Pareigūnai laikinai nušalinti nuo pareigų, klausimas dėl kardomųjų priemonių bus sprendžiamas artimiausiu metu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai; tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Už šį nusikaltimą įstatymas numato baudą arba laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas: „2012-01-01 Kauno apskr. VPK įkurtas Imuniteto skyrius, kuris organizuoja ir koordinuoja policijos pareigūnų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevenciją bei policijos darbuotojų daromų nusikalstamų veikų tyrimą. Pareigūnų korupcijos atvejai nėra ir nebus toleruojami. Siekiant to išvengti ir ateityje bus atliekamos vidaus kontrolės ir operatyvinės prevencinės priemonės. Dėl pareigūnų, įtariamų kyšininkavimu, pradėtas ikiteisminis tyrimas.“

Kauno apskrities policija primena, kad norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)