Sulaikyti policijos patruliai, įtariami iš girto vairuotojo paėmę 300 eurų kyšį

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2012-10-23 apie 17 val. Kauno rajone tarnybos metu, įtariant kyšininkavimu, buvo sulaikyti du Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 6-ojo būrio patruliai T. V. ir E. B.

Pas sulaikytus pareigūnus rasta pinigų, kuriuos pareigūnai, įtariama, paėmė kaip kyšį iš galimai neblaivaus bei Kelių eismo taisykles pažeidusio kauniečio M. T.

Pareigūnai iš M. T. pareikalavo 1 000 litų, kad nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Kyšį susitarė paimti tą pačią dieną tarnybiniame automobilyje, kuriame M. T. galimai paliko 300 eurų.

Įtariama, kad šiuos pinigus patruliai pasidalijo perpus.

Patruliams pateikti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. ─ valstybės tarnautojas ar jam prilygstantis asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba pareikalavęs ar pravokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus.

Pareigūnai laikinai nušalinti nuo pareigų, klausimas dėl kardomųjų priemonių bus sprendžiamas artimiausiu metu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai; tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Už šį nusikaltimą įstatymas numato baudą arba laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas: „2012-01-01 Kauno apskr. VPK įkurtas Imuniteto skyrius, kuris organizuoja ir koordinuoja policijos pareigūnų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevenciją bei policijos darbuotojų daromų nusikalstamų veikų tyrimą. Pareigūnų korupcijos atvejai nėra ir nebus toleruojami. Siekiant to išvengti ir ateityje bus atliekamos vidaus kontrolės ir operatyvinės prevencinės priemonės. Dėl pareigūnų, įtariamų kyšininkavimu, pradėtas ikiteisminis tyrimas.“

Kauno apskrities policija primena, kad norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?

Naktį vėtra pridarė žalos - vartė medžius, sutriko elektros tiekimas

Interviu su Kaune gyvenančiu „HELLA Lietuva“ pirkimų vadovu: visų pirma – tai augantis miestas

Perspėjimas vairuotojams: naktį eismo sąlygas sunkins vėjas, numatoma šlapdriba

Paskelbtos 2019-ųjų Metų knygos

Seime – siūlymas griežtinti senų padangų tvarkymą

Teigiami pokyčiai Kaune – mažėja smurtą patyrusių vaikų atvejų

Jaučiamas koronaviruso poveikis verslui: pradeda trūkti prekių, stringa gamyba

Bendrovės „Pažanga“ rūmus perka viešbučių tinklų valdytoja „Liuks NT“