Kauno gyventojai rinkimuose bandė balsuoti už neįrašytą į sąrašus kandidatą Chuck Norris – Kas vyksta Kaune

Kauno gyventojai rinkimuose bandė balsuoti už neįrašytą į sąrašus kandidatą Chuck Norris

Per pirmąjį Seimo rinkimų turą dešimtys tūkstančių rinkėjų sugadino balsavimo biuletenius. Sąmoningai tai darydami žmonės braukė partijų sąrašus ir kandidatų pavardes, raštu reiškė pasipiktinimą politikais, šiandien rašo „Lietuvos žinios“.

Negalutiniais duomenimis, per pirmąjį Seimo rinkimų turą beveik 77,9 tūkst. rinkėjų, arba 5,7 proc. visų atėjusiųjų pareikšti nuomonę vienmandatėse rinkimų apygardose, sugadino balsavimo biuletenius. Daugiamandatėje apygardoje negaliojančių biuletenių buvo mažiau – 4,23 proc., arba beveik 57,7 tūkstančio. 43,8 tūkst. rinkėjų, arba 3,23 proc. visų atėjusiųjų balsuoti, sugadino referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybų biuletenius, dalį jų – sąmoningai.

Internete klaidžioja sugadinto referendumo biuletenio nuotrauka. Vietoj TAIP ir NE atominės elektrinės statyboms rinkėjas prirašė trečią variantą – „Venckienės deportacija“. Kitas rinkėjas perbraukė referendumo biuletenį ir parašė „Pavėjui!“. O keli humoro nestokojantys Kauno gyventojai biuleteniuose vietoj iškeltų politikų įrašė JAV filmų ir serialų žvaigždę Čaką Norisą (Chuck Norris).

Politologo Liudo Zdanavičiaus manymu, sąmoningai biuletenius gadinantys rinkėjai taip išreiškė savo protestą. Kai kuriose valstybėse rinkimų dokumentuose numatoma galimybė balsuoti prieš visus kandidatus. Kadangi Lietuvoje to nėra, žmonės kitokiais būdais bando išreikšti poziciją, kad neturi iš ko rinktis. Pasak L. Zdanavičiaus, protestinis balsavimas sugadinant biuletenius paplitęs ne tik mūsų valstybėje. Nusivylę rinkėjai ir užsienyje panašiais būdais išreiškia savo nepasitenkinimą.

Primename, kad prieš kelias savaites „Kas vyksta Kaune” skaitytojų klausėme, už ką jie balsuotų Seimo rinkimuose. Tuomet daugelis jaunų žmonių, dalyvavusių apklausoje, įrašė kultinės asmenybės Chuck Norris vardą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA