Petrašiūnų kolumbariumuose palaidotos pirmosios urnos (foto)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo šiol kauniečiai turi galimybę urnas su savo artimųjų palaikais laidoti naujai įrengtuose kolumbariuomuose. Viename iš jų šį penktadienį buvo palaidotos pirmosios dvi urnos.

Architektai priėmė nestandartinį sprendimą ir pasiūlė statyti ne masyvią vientisą kapavietę, o tarp pušų įrengti nedidelius atskirus kolumbariumus. Petrašiūnų kapinėse jau įrengta 10 kolumbariumų, kuriuose yra 100 amžinojo poilsio vietų.

Naujieji kolumbariumai pagaminti iš metalo bei poliarizuoto akmens. Vieną jų pusę puošia lietuvių liaudies raštų motyvai. Kiekvieną kolumbariumo nišą dengia marmuro plokštė, ant kurios iškalamas velionio vardas. Ant sumontuotos specialios atbrailos velionio artimieji gali pamerkti gėlių ir uždegti žvakių. „Dalis kolumbariumų dar yra pilki, tačiau jau po kelių dienų nuo drėgmės ir lietaus jie įgaus rūdžių atspalvį ir savo koloritu gražiai įsilies tarp pušų kamienų“, – teigė projekto autorius Gintautas Natkevičius.

Galimybę Petrašiūnų kapinių kolumbariumuose patalpinti urną su savo artimųjų palaikais gali bet kuris prašymą pateikęs miestietis. Įmonės „Kapinių priežiūra“ direktorius Algirdas Verbickas atkreipė dėmesį į tai, jog kaip ir kapavietės, taip ir vietos kolumbariumuose negalima įsigyti iš anksto. Prašymai kolumbariume skirti nišą urnos patalpinimui priimami tik iš mirusiojo artimųjų, kurie turi pateikti mirties liudijimą. Prašymus priima Kauno miesto savivaldybės sudaryta Laidojimo vietų Petrašiūnų kapinėse skyrimo komisija.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarp užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje – dar keturi ligoninės darbuotojai

G. Surplys: artimiausiu metu turėtų padaugėti pasveikusiųjų ir mirusiųjų nuo koronaviruso

Prekybos miestelis „Urmas“ neims nuomos mokesčio už dalį kovo mėnesio

Tiesioginė transliacija: A.Veryga apie koronaviruso situaciją Lietuvoje, naujas mirtis

Skelbiama apie dar vieną nuo koronaviruso pasveikusį žmogų

Dėl karantino pažeidimų nubausta daugiau nei 150 asmenų

Per parą Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai

Tiesioginė transliacija: apie koronaviruso situaciją žurnalistas A.Tapinas ir „Regitra“ atstovas S.Šuminas

Vyriausybėje – pasitarimas dėl laboratorijų pajėgumų, greitųjų testų ir egzaminų

„Regitra“ atnaujina transporto priemonių registracijos paslaugų teikimą