10 kauniečių verslo idėjų gaus finansavimą po 5000 litų

SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį ketvirtadienį Kauno miesto taryba pritarė sprendimui skirti dalinį finansavimą 10 originaliausių ir novatoriškiausių verslo idėjų autoriams. Šių metų biudžete tam numatyta 50 tūkst. Lt.

Jau antrus metus vykdoma Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų verslo idėjų įgyvendinimo subsidijavimo programa, kuria Kaune dirbantys smulkieji ir vidutiniai verslininkai skatinami kurti ir įgyvendinti savo originalias, novatoriškas, perspektyvias ir rinkos poreikius atitinkančias idėjas.

„Iš 46 pristatytų idėjų gniaužiančių kvapą nebuvo. Atrinktas dešimtukas daugmaž atitinka programos kriterijus“, – konstatavo verslo idėjų vertinimo komisijos pirmininkas Vytas Bancevičius.

Beveik visiems projektams numatyta skirti po 5 tūkst. Lt. Vieno projekto, patekusio į geriausiųjų dešimtuką, autorius savo prašyme nurodė 4,8 tūkst. Lt sumą, todėl tiek pinigų ir skirta.

V. Bancevičiaus teigimu, komisiją pasiekė informacija, kad dalis verslininkų mano, jog tokia suma yra per maža gerai verslo idėjai išvystyti. Pernai geriausioms idėjoms buvo išdalinta 100 tūkst. Lt, kiekvienai skiriant po 10 tūkst. Lt. Komisijos pirmininko nuomone, rinkti verslininkų paraiškas reikėtų pradėjus svarstyti naująjį miesto biudžetą. Tuomet, išrinkus geriausias idėjas, būtų galima ieškoti idėjų lygį atitinkančių finansinių resursų biudžete.

Tarybos nariai atkreipė dėmesį į tai, kad ne visos verslo idėjos yra lygiavertės ir siūlė komisijai tęsiant programą skirti skirtingo dydžio paramą, atsižvelgiant į idėjos novatoriškumą ir inovatyvumą.

Pretendentai į finansinę paramą turėjo trumpai pristatyti planuojamo kurti verslo idėją, pateikti aiškią ir motyvuotą tikslų, idėjų ar projekto įgyvendinimo santrauką. Programoje numatyta finansinę paramą skirti ilgalaikiam arba trumpalaikiam turtui įsigyti, prekių gamybai arba paslaugų teikimui, parduodamų prekių arba teikiamų paslaugų kainai sumažinti arba bendrai finansuoti, gaunant kitą finansinę paramą.

Verslo idėjos buvo vertinamos atsižvelgiant į idėjos išskirtinumą ir konkurencingumą, novatoriškumą, realistiškumą, atitikimą rinkos poreikiams, įgyvendintos idėjos indėlį į miesto įvaizdžio gerinimą, motyvus ir galimybes idėją paversti verslu. Šiuos kriterijus atitikusias idėjas komisijos nariai vertino 10 balų sistema.

Ketvirtadienį Kauno miesto taryba pritarė komisijos siūlymui finansavimą suteikti šiems projektams: internetinė el. komercijos objektų analizės programa „PriceDetector“; gyvenamųjų namų bendrijų procesų valdymo sistema; kalbantis asistentas akliesiems ir silpnaregiams; sporto varžybų transliacijų internetu portalas; surenkamųjų lauko židinių, dekoratyvinių vazonų ir fasado apdailos detalių gamyba; kelių eismo taisyklių ir testų programėlė mobiliesiems prietaisams; „AceVision“ sistemos prototipo sukūrimas; kino scenaristų ruošimo kursai; virtualus Kauno gidas; informacinės sklaidos sistema „Senamiesčio gidas“.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno laukia svarbūs metai: biudžeto dėmesio centre – didieji projektai

„Krikštynų“ pataisos namuose pasekmės – nuteistieji sulaukė teismo nuosprendžio

Pasitelkus keturkojus pareigūnus aptikti netikėti radiniai

Kaunietis U. Kiguolis rodo, kaip rinkimų apygardose gali klastoti jūsų biuletenį

Naujas žingsnis savižudybių prevencijos srityje – „Tu esi“ tampa nacionaline pagalbos platforma

Policija prašo atsiliepti asmenis, mačiusius įvykį troleibuse

Etikos sargai tirs, ar V. Matijošaitis nesupainiojo interesų dėl Nemuno ir Nevėžio draustinio

Ką apie kandidatų į Kauno merus charakterį sako jų apranga

Ar per įvykį nukentėjusio asmens artimieji gali reikalauti neturtinės žalos atlyginimo?

Į Kauną atkeliauja „Kazimiero mugė 2019“