Interviu su „Biplan“. Fotoreportažas

Nidos Žukauskaitės / Jauti.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį „Fluxus Ministerija“ kvietė lengvąją roko muziką mylinčius kauniečius    ir miesto svečius į scenos naujokės – grupės „Kazam“ ir ilgamečių publikos   numylėtinių – Biplan’ų koncertą. O mes nuskubėjome į renginį anksčiau, kad prieš šėlstant koncerte dar spėtumėm pakalbinti grupę „Biplan“. Jūsų dėmesiui – interviu ir fotoreportažas iš viso to vakaro judesio.

Pažintis su „Biplan“ ketveriuke buvo labai maloni – vaikinai nepaliko nei vieno neatsakyto klausimo ir noriai kartu su mumis klaidžiojo po „Fluxus Ministerijos“ užkaborius pozuodami prieš kamerą. Grupė neslėpė, kad prieš koncertą jaučiasi gerai ir džiaugiasi būdami Kaune. O pokalbį pradėjome nuo to, ko visi čia ir susirinkome – muzikos.

Kalbindama muzikantus, visada pasidomiu, kokios muzikos jie patys klausosi ir kokias grupes laiko savo muzikinio įkvėpimo šaltiniu. Ar yra koks nors muzikantas, kurį laikytumėte pavyzdžiu?
„Mes klausome tiesiog Muzikos,“ – nesileido į muzikinius žanrų skirstymus grupės vokalistas Maksas bei juokavo, kad tokiems rokeriams kaip „Biplan“, įkvėpimu gali būti ir Bethovenas. „Turbūt stiliais skirstai muziką ir klausai tik vieno iš jų kai esi jaunesnis, vėliau tai praeina…“ Na, o gitaristas Olegas atskleidė, kad visgi patys dažniausiai taip pat klauso roko, mėgsta ir čilą bei loundžą.

O kaip patys jaučiatės žinodami, kad ir jūsų muzika kažkam yra įkvėpimu?
„Atsakingai, – nedvejojo Maksas – tai, kad mes kažką sukuriam ir padarom, o mūsų veiksmai yra kažkam pavyzdžiu, yra neabejotina atsakomybė. Kurdamas pagalvoju ir apie tai.“ „O aš dėjau, – juokavo Olegas – apie tai negalvoju, kaip ir negalvojau prieš 15 metų.“

Jūs kartu jau 15 metų?
Iš tiesų, pirmadienį švęsim jau 17-ajį gimtadienį.

Kas jus stumia pirmyn ir laiko ant scenos taip ilgai?
Darom tai, nes kito nieko nemokam. O jei rimtai, pats noras kurti mus stumia pirmyn. Kūrybos procesas mums yra įdomus ir teikia malonumą. Kai malonumas dings – nebegrosim.

Kokius darbus pastaruoju metu grupė nuveikė?
Vasarą išleidome EP albumą „Meilė“, neseniai išleidome albumą ir Rusijoje, kurį pristatėme Maskvoje ir Sankt Peterburge, praeitą savaitę svečiavomės ir Kijeve.

Atsisveikinę su Biplan’ais nuskubėjome paklausyti ir apšildančios indie-dance roko grupės „Kazam“ pasirodymo, kuris džiugino ausį savo profesionalumu ir susigrojimu. O po vidurnakčio sulaukę ant scenos pasirodant  Biplan“ grandų, nuskubėjome prie scenos, kur šėlome visą vakarą. Pasirodymą pradėję dainomis „Sexodromai“, „Čiau Bambyno“ ir „Labas Rytas“, Biplanai užvedinėjo publiką viena už kitą žinomesnėmis dainomis. Atlikęs „Kinofilmus“, „Nupiešiu“, „Telefoną“ Maksas stryktelėjo nuo scenos ir žiūrovų džiaugsmui vokalinės gitaros solo atliko visų šėlstančiųjų apsuptyje. Vakaro eigoje dar išgirdome kūrinius „Ar Lauksi Manęs?“, „Jūros Gilumos Akių Mergaitė“, „Ji Sako“, na, o galutinai stogus nurovė dainos „Plius/Minus Viskas Bus Gerai“, „Tiktai Ten“ bei „Šok Ir Nesustok“. Pasirodymą baigę daina „Šypsenos“ bei pakartoję dainą „Labas Rytas“, Biplanai paliko mus nukenksminę energijos užtaisą, o į kraują įaugusios dainos dar ir dabar tebesiniūniuoja.

Biplanus kalbino Reda Riepšaitė
Nuotraukos Nidos Žukauskaitės

Parengta pagal Jauti.lt

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

VMI primena nepamiršti deklaruoti nekilnojamojo turto: pranešta apie pasikeitimus

Iš darbotvarkės išbrauktas M. Puidoko pasiūlytas Vaiko teisių apsaugos projektas

„Maxima“ ir kiti didieji prekybos tinklai per šventes Kaune dirbs kitu laiku

Nuosprendis stereotipams – „Continental“ siekia padidinti moterų inžinerijoje skaičių (foto)

Kručinskai priėmė sprendimą: vaiko teisių į namus nebeįsileis, nes darbuotojai kelia baimę

Paaiškėjo, kur ir kada bus dalinamos eglišakės

Judrioje gatvėje eismą sunkina masinė avarija

Kaunas pristato pirmąją Lietuvoje miesto pramogų kortelę

Apšvarino įmonę: išsinešė seifą ir revolverius

Visuomenės sujudimo atgarsiai – Seimui pateiks vaiko teisių apsaugos pakeitimus