Kitų metų pradžioje Palemone prasidės intermodalinio krovinių perkrovimo terminalas

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pernai Susisiekimo ministerija priėmė sprendimą intermodalinį krovinių perkrovimo terminalą įrengti Palemone. Šiuo metu projektą įgyvendinanti bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ su Kauno miesto savivaldybe derina žemės sklypų prie Palemono geležinkelio stoties privažiuojamųjų kelių detaliuosius planus, skelbia Kaunas.lt.

Perkrovimų terminalas bus skirtas europinės vėžės geležinkeliu gabenamiems kroviniams perkrauti ir laikinai sandėliuoti. Jis bus įkurtas 3 ha teritorijoje Palemone, tarp geležinkelio linijos ir pramonės sandėlių. Pravažiuojamaisiais keliais prekės bus gabenamos į sandėlius ir gamyklas.

„Iš Palemono geležinkelio stoties šiais vidiniais miesto keliais bus paskirstomos atgabentos prekės. Daugeliu atveju geležinkelio stoties teritorija ribojasi su valstybine žeme. Buvo iškilusi problema dėl vienos kelio atkarpos Palemono gatvėje, kur du sklypai pateko į geležinkelio stoties zoną ir gyventojams neliko įvažiavimo į savo namų kiemą. Bet kompromisą pavyko rasti – buvo numatytos kompensavimo priemonės ir gyventojams paliktas įvažiavimas“, – aiškino Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

Intermodalinio krovinių perkrovimo terminalo Palemone projekto vadovo Modesto Balčyčio teigimu, su terminalo sklypu ribojasi apie 40-50 privačių sklypų. Jų savininkai apie projektą buvo informuoti registruotais laiškais su informacija apie rengiamą žemės sklypų planą ir jo kopija.

„Gyventojus informavome laiku, o į kilusius klausimus atsakėme viešojo svarstymo metu. Baigę tvirtinti žemės sklypų detaliuosius planus, kreipsimės leidimo statyboms. Tikimės, kad lapkritį arba gruodį jį gausime, ir jau kitų metų pavasarį galėsime pradėti statybos darbus“, – teigė M. Balčytis.

Numatomos investicijos į terminalo statybą siekia apie 65 mln. Lt. Dalis lėšų bus iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo. Terminalo statybą planuojama baigti per 1-1,5 metų.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kiek tarp kandidatuojančių į Kauno merus yra tikrų kauniečių?

Vilijampolėje automobiliu važiavę ir policijai nesustoję vyrai bandė atsikratyti narkotikų

Pradedamas naudoti naujas prietaisas: pasą bus galima gauti per itin trumpą terminą

Apvogtų automobilių savininkams sužibo viltis – pareigūnai kviečia atsiliepti

Kėdainių krematoriumą valdanti įmonė ruošiasi plėtrai

Rekordinis skaičius dviratininkų Kaune „nupiešė“ Lietuvos kontūrą

Išaiškėjo visi pretedentai į prezidentus – jų 15

Kaune eismą paralyžiuoja avarijos – prireikė ir medikų pagalbos (papildyta)

V. Matijošaitis apsisprendė – pasirinko Kauną (papildyta)

Kauno mero darbo kabinete – skubi spaudos konferencija (tiesioginė transliacija)