Savaitgalį kauniečiai kviečiami prisijungti prie Kauno marių valymo ir išgelbėti undinėlę

kaunomarios.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno marių regioninio parko direkcija organizuoja akciją „Išgelbėk undinėlę“. Gelbėjimo akcija įvyks rugsėjo 22 d., šeštadienį, Kauno marių pakrantėje. Pradžia nuo 12 val. Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą, skelbia Kauno marių regioninio parko direkcija.

Šiukšlinimas yra labai didelė ir opi problema, kurios niekaip nepavyksta pašalinti. Tarsi tai būtų paveldėta ir perduodama iš kartos į kartą „kultūra“. Mes norime nutraukti šią grandinę. Tai bandome daryti įvairiomis priemonėmis, pradedant nuo griežčiausių sankcijų – baudimo, baigiant tuo, jog vaikštome patys ir renkame. Tačiau tokie metodai nevaisingi, o rezultatas trumpalaikis – tarsi sizifo darbas. Nesame pajėgūs, neturime tiek resursų, nei žmogiškųjų, nei materialinių, kad galėtume nuolat užsiimti pakrančių tvarkymu. Šiukšlių išvežimas – kitas galvos skausmas. Todėl visas viltis dedame į lankytojų sąmoningumą, ypač žvejų, kurie Kauno marių pakrantėse, tegu jie nepyksta, tačiau palieka tai, kas nepriklauso gamtai. Juk nėra sunku išsinešti su savimi savo šiukšles. Nesunku turėtų būti ir sutvarkyti, surinkti kitų paliktas „gėrybes“, o juk dažnai matome – sėdi žvejai ar poilsiautojai tarp šiukšlių, motyvuodami, kad jos „ne mano“. O kieno? Negi miegapelės ar tulžio?

Akcijos dalyviai keliaudami pakrante tiesiogiai bendraus su sutiktais žvejais ir draugiškai kvies juos prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos. Tausoti gamtą ir rūpintis ja skatins net iš marių dugno išnirusi undinėlė bei specialiai šiai akcijai savanorių parengtas laikraštukas, kuris ne tik prablaškys žvejus tuo momentu, kai nekimba žuvis, bet ir atskleis išskirtines Kauno marių regioninio parko vertybes. Dar kartą priminsime, kad šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai, o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale, gi ir karšis ant šiukšlės nekimba.

Akcijos dalyviai nusiteikę optimistiškai: „Net jei situacija atrodo beviltiška, visada yra išeitis. Šįkart išeiti iš užburto šiukšlių rato bandome apie rimtus reikalus kalbėdami nerimtai – gal ši prevencija pasiteisins. Net jei visi sutikti žvejai mus pasiųs ešerių skusti, ar pasukios po smilkinį pirštu, mūsų tikslas – pats procesas. Galiausiai, patys darysime tai, ką dažniausiai darome – t.y. renkame šiukšles, tik šįkart lydimi smagios nuotaikos ir, tikėkimės, palankaus oro.“

Norintiems prisijungti, prašome pasirūpinti darbo pirštinėmis, atsinešti sumuštinių sau ir draugui bei puodelį ar dubenėlį sriubai ragauti, kad nereikėtų naudoti vienkartinių indų – juk tai dar viena papildoma šiukšlė.

Akcija „Išgelbėk undinėlę“ įvyks simboliškai Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dieną, todėl kviečiame burtis 12 val. ant Pakalniškių piliakalnio, iš kur vieningai pajudėsime kilnaus tikslo link. Įvykdę misiją, kursime laužą, virsime žuvienę ir minėdami rudens virsmą versimės per galvą.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Rastas prieš savaitę dingusio vyro lavonas

15-oje šalies ekranų bus rodomas geriausias Lenkijos metų filmas „Tyli naktis“

Skubos tvarka priimtos D. Grybauskaitės pataisos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo

Nuteistieji D. Gineikaitės byloje prašo išteisinimo: skirtos bausmės - neadekvačios

Gaisras Šiaurės prospekte: pro buto langą veržėsi atvira ugnis

Garliavoje liepsnos prarijo gyvenamąjį pastatą

Svarbi informacija: stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

Kandidatų užimti prezidento postą diskusijoje - kandžios replikos ir juoko pliūpsniai

Dalis iškeliamo Lukiškių kalėjimo nuteistųjų atsidurs Kaune ir Pravieniškėse

Mirties bausme sušaudant nuteistam J. Butai - atviros Pravieniškių pataisos namų durys