Pirmą kartą šį savaitgalį Kaune vyksiantis Sushi festivalis stebins rekordais (programa)

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dizainerė Gustė Pocevičienė iš 40 kilogramų ryžių rugsėjo 15 d. Kauno Rotušės aikštėje vyksiančiame pirmajame Lietuvoje „Sushi fest‘12“ sukurs spalvingą rekordinę mozaiką, vaizduojančią mūsų šalyje ne vieną gerbėją turintį japonišką patiekalą – suši.

Prieš tai ant grindinio autorė nupieš trijų metrų skersmens sušio eskizą. Ryžius, padalintus į keturias dalis, nuspalvins juoda, žalia bei raudona spalvomis. Daugiausiai mozaikai bus panaudota baltų nevirtų ryžių.

Supilti spalvingą kūrinį G. Pocevičienei padės mažiausi festivalio dalyviai. Darbą ketinama atlikti per dvi valandas – nuo 14 iki 16 val.

Festivalio metu „Sushi Express“ vyriausiasis suši meistras Vytautas Bukauskas sieks naujo rekordo – gamins mažiausią suši Lietuvoje. Iš viso bus sukurti net trys miniatiūriniai sušiai – nigiri, gunkan ir uramaki.

Nigiri sušis pagal visas tokiam patiekalui keliamas taisykles bus pagamintas is vieno ryžio ir tuno file. Jo plotis turėtų būti 2 milimetrai, o ilgis 5 milimetrai.

Gunkan su lašiša ir karai padažu taip pat bus pagamintas iš vieno ryžio. Planuojama, kad jūros dumblio lapu apjuosto nigirio aukštis sieks 5 milimetrus, o skermuo bus 2 milimetrai.

Uramaki – suši „Philadelphia“ ritinėlio ilgis sieks 3 centimetrus. Šis sušis bus supjaustytas į aštuonias lygias dalis. Vieno sušio gabalėlio, apjuosto lašišos file, įdaryto sūrio kremu, agurku bei krabų lazdele, skersmuo – 3,75 milimetro.

Pasak renginio organizatorių „Sushi express“ marketingo vadovės Eglės Rauličkytės, aštuonias valandas truksiantis renginys, startuosiantis šeštadienio popietę, bus suskirstytas į dvi dalis – dieninę ir vakarinę. Pirmosios metu rengiama vaikų popietė. Iš viso į sceną lips net keturi muzikos, trys šokių kolektyvai, specialią programą pristatys „Kyumeikan“ kendo mokykla.

Kol vieni klausysis muzikos ar šoks, kiti galės dalyvauti kūrybinių dirbtuvių veikloje. Sushi meistrai mažiausius kauniečius mokins ne tik tradicinių sušių gamybos gudrybių, bet ir parodys kaip nesudėtingai iš ryžių sukurti meškiuką ar zuikutį, Japonijos ambasadorės Lietuvoje Kazuko Shiraishi virtuvės šefas Masato Takayama skaitys Sushi istorijos paskaitą. Kūrybos namučių „Vėjų Fėjos“ dirtuvėlėje pasakų personažai mokins vaikučius gaminti linksmuosius „Sushi Ryžikus“ personažus. Japonijos ambasada supažindins su Japonijos kultūra.

Nuo 17 valandos prasidės jaunųjų talentų pasirodymai. Koncertuos visada besišypsanti atlikėja Renata Novogreckaitė, perspektyvusis Kęstutis Bobinas, grupė „Sweetsalt“ – viena iš perspektyviausių roko grupių Lietuvoje. Tą vakarą publikai koncertuos nuotaikingas ir vasariškos šilumos dar neišbarstęs „Saulės kliošas“. Tad pasiruoškite energingiems šokiams. Kaip patys suprantate, stoviniuoti nebus kada!

Įvyks ir pirmasis Sushi valgymo čempionatas „Suvalgyk ZIP FM galvą padarytą iš 1000 sushi gabaliukų“.Bus siekiama ir rekordo. Sušius meistrai išdėlios itin originalia forma – „žalio velniūkščio galvą“. Vėliau tai, kas yra jos viduje, taps varžytuvių objektu.

Vakarinės programos, kurią ves radistas Rolandas Mackevičius, „vinis“ – įspūdingas ir kartu netikėtas dizainerės Gertrūdos Ramūnaitės šou – „Sushi mados“. Kūrėja ruošdama modelius pristatymui naudojo suši ingridientus. Ypatingais, „valgomais“ drabužiais festivalio metu vilkės „Mis Lietuva“ Gabrielė Martirosianaitė.

Pilna šventės programa – kitame puslapyje.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Puslapiai: 1 2

Naujausios žinios

V. Matijošaitis Kauno „Žalgirio“ sirgalių iš arenos išvaryti neplanuoja

Kaune prasideda dizaino įvykis: pristatys, kaip atrodys miestai po 30 metų

Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą

VMI laukia kauniečių mokesčių: priskaičiuota 5,4 mln. eurų

„Swedbank“ siūlo prie banko jungtis naudojant piršto antspaudą ar veido atpažinimą

Augant koronaviruso sergančiųjų skaičiui gali mažėti medikų teikiamų paslaugų

A. Monkevičius: koronaviruso plitimas mokymo įstaigose kelia nerimą

Svarbi žinia Kauno rajonui: dalis gyventojų liks be vandens

Nenorintiems registruotis baruose – baudos iki 1500 eurų

A. Veryga nepatenkintas „Žalgirio“ rungtynėmis: nusipirkus bilietą galima ir neiti