Laisvės alėjoje – rudens gėrybių mugė

ukioklubas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį savaitgalį Kaune šurmuliuos ne tik tradicinis viduramžių festivalisHanza Dienos„, bet ir respublikinė rudens gėrybių ir amatų mugė „Derliaus šventė 2012″. Į Laisvės alėją savo gėrybes suveš ūkininkai, sodininkai, daržininkai ir amatų meistrai bei tautos menininkai.

Mugėje bus ne tik daug rudens gėrybių, muzikos ir dainų. Šventėje gausiai dalyvaus akademinis jaunimas. Penkios įvairių universitetų komandos Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje kurs ypatingus kilimus, kompozicijas ir puokštes. Jie parodys išradingumą, kūrybiškumą – pindami įvairius pynimus iš gėlių, daržovių ir javų varpų.

Sodelyje įsikurs ir kulinarinio paveldo atstovai. Jie pasakos apie savo gaminamą produkciją ir vaišins šventės dalyvius. Paragavus, sužinojus, kuo vertinga kulinarinio paveldo produkcija, drąsiai bus galima įsigyti tikrai ekologiškų, skanių pagal senolių receptus pagamintų gaminių.

„Ši šventė – tarsi atsisveikinimas su vasara. Derlius jau beveik nuimtas, teliko tik vėlyvesnio laikotarpio darbai, o žiedų gamtoje dar daug, todėl pats geriausias laikas pasigrožėti tuo, ką dovanoja gamta ir gali sukurti išradingo, kūrybingo žmogaus rankos. Derliaus šventėje parodysime, ką nuveikėme per metus, ką užauginome, kuo džiaugiamės ir džiuginame visus Lietuvos gyventojus“, – sakė Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktorius Vaidotas Pocius.

Šventė prasidės rugsėjo 7 dieną, penktadienį. Nuo Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios 11 valandą eisena drauge su „Ąžuolyno“ pučiamųjų orkestru ir žaviomis šokėjomis žygiuos Laisvės alėja iki Kauno valstybinio muzikinio teatro. Čia įrengtoje scenoje koncertuos Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, tautinių instrumentų ansamblis „Tūto“, grupė „Rondo“, Deividas ir kt.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

V. Matijošaitis Kauno „Žalgirio“ sirgalių iš arenos išvaryti neplanuoja

Kaune prasideda dizaino įvykis: pristatys, kaip atrodys miestai po 30 metų

Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą

VMI laukia kauniečių mokesčių: priskaičiuota 5,4 mln. eurų

„Swedbank“ siūlo prie banko jungtis naudojant piršto antspaudą ar veido atpažinimą

Augant koronaviruso sergančiųjų skaičiui gali mažėti medikų teikiamų paslaugų

A. Monkevičius: koronaviruso plitimas mokymo įstaigose kelia nerimą

Svarbi žinia Kauno rajonui: dalis gyventojų liks be vandens

Nenorintiems registruotis baruose – baudos iki 1500 eurų

A. Veryga nepatenkintas „Žalgirio“ rungtynėmis: nusipirkus bilietą galima ir neiti