Laisvės alėjoje – rudens gėrybių mugė

ukioklubas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį savaitgalį Kaune šurmuliuos ne tik tradicinis viduramžių festivalisHanza Dienos„, bet ir respublikinė rudens gėrybių ir amatų mugė „Derliaus šventė 2012″. Į Laisvės alėją savo gėrybes suveš ūkininkai, sodininkai, daržininkai ir amatų meistrai bei tautos menininkai.

Mugėje bus ne tik daug rudens gėrybių, muzikos ir dainų. Šventėje gausiai dalyvaus akademinis jaunimas. Penkios įvairių universitetų komandos Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje kurs ypatingus kilimus, kompozicijas ir puokštes. Jie parodys išradingumą, kūrybiškumą – pindami įvairius pynimus iš gėlių, daržovių ir javų varpų.

Sodelyje įsikurs ir kulinarinio paveldo atstovai. Jie pasakos apie savo gaminamą produkciją ir vaišins šventės dalyvius. Paragavus, sužinojus, kuo vertinga kulinarinio paveldo produkcija, drąsiai bus galima įsigyti tikrai ekologiškų, skanių pagal senolių receptus pagamintų gaminių.

„Ši šventė – tarsi atsisveikinimas su vasara. Derlius jau beveik nuimtas, teliko tik vėlyvesnio laikotarpio darbai, o žiedų gamtoje dar daug, todėl pats geriausias laikas pasigrožėti tuo, ką dovanoja gamta ir gali sukurti išradingo, kūrybingo žmogaus rankos. Derliaus šventėje parodysime, ką nuveikėme per metus, ką užauginome, kuo džiaugiamės ir džiuginame visus Lietuvos gyventojus“, – sakė Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktorius Vaidotas Pocius.

Šventė prasidės rugsėjo 7 dieną, penktadienį. Nuo Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios 11 valandą eisena drauge su „Ąžuolyno“ pučiamųjų orkestru ir žaviomis šokėjomis žygiuos Laisvės alėja iki Kauno valstybinio muzikinio teatro. Čia įrengtoje scenoje koncertuos Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, tautinių instrumentų ansamblis „Tūto“, grupė „Rondo“, Deividas ir kt.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno tinklininkės iškovojo kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą

Kurį laiką Šančiuose gulėjusius šiukšlių kalnus ėmė tvarkyti tik po kauniečių pasipiktinimo

Išbandyta: geriausia apsauga nuo netikėto susidūrimo su „trikoju“

Kas antras lietuvis mano, jog 870 eurų atlyginimas yra per mažas

Apklausa: daugiau nei trečdalis vairuotojų viršija greitį - pristabdo tik prie matuoklių

Paaiškino, kodėl renkami jūsų asmeniniai duomenys bei kaip juos apsaugoti

Išnuomoti būstą Kaune nebėra paprasta, bet čia – pelningiau nei Vilniuje

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?