Senamiesčio žiogas atsisveikina iki kitų metų ir kviečia į paskutinį koncertą

Indrės Urbanavičiūtės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Visą vasarą Kauno miesto Senamiestyje vykstantis dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio Žiogas“ rugsėjo 7 d., penktadienį, 19 val. Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje atsisveikins su savo ištikimais klausytojais iki kitų metų.

Šešis metus gyvuojančio festivalio scenoje pasirodė didžioji dauguma garsiausių Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjų ir jaunųjų talentų. Jau nebe pirmus metus renginiuose svečiuojasi ir užsienio akustinės muzikos atlikėjai. Senamiesčio kiemeliuose skambant bardų muzikai vyksta įvairios meno parodos ir kūrybinės dirbtuvės.

Rugsėjo 7 d. visi geros muzikos mylėtojai kviečiami prisijungti prie gražios vakarojimo po atviru dangumi tradicijos ir atvykti į jau paskutinį šeštojo sezono renginį, kuriame koncertuos Domantas Razauskas su grupe, Vytautas V. Landsbergis, grupė „Kamanių šilelis“ ir ansamblis „Ale Va“.

Jau šeštus metus iš eilės festivalio klausytojus mielai sutiko pradžiuginti dainų autorius ir atlikėjas, kompozitorius ir poetas Domantas Razauskas su grupe, į Kauną su savo programa sugrįžtantys po ilgos pertraukos. Domantas Razauskas scenoje jau dešimtmetį. Per tą laiką parašyta apie 200 dainų, grota su pačiais įvairiausiais muzikantais, pačiose įvairiausiose scenose.

Atlikėjas atviravo, jog „Senamiesčio Žiogui“ ruošiamoje programoje bus daug improvizacijų. Jiems pagelbės vienas geriausių Gruzijos perkusininkas Irakli Koiava, todėl klausytojai gali tikėtis daug staigmenų. „Su Kaunu kiekvieną mūsų grupės narį sieja ypatingi ir intymūs ryšiai, tad groti čia visada malonumas ir garbė“, – gražių žodžių kauniečiams negailėjo atlikėjas.

Kitas festivalio svečias – Vytautas V. Lansbergis, kuris „Senamiesčio Žiogo“ koncertuose svečiuojasi jau ketvirtąjį kartą. Vytautas daugumai yra žinomas kaip filmų ir spektaklių režisierius, knygų autorius, tačiau dainuojamosios poezijos klausytojai jį pažįsta, kaip atlikėją, kuris savo daugiasluoksniais – meditaciniais, filosofiniais ir tuo pačiu ironiškais, šypseną keliančiais kūriniais, rodos, įsiskverbia tiesiai į klausytojo sielą.

Koncerte atlikėjas dalinsis kūryba, kuri yra tokia atvira, jog ją vienodai jausti sugeba ir vaikas, ir suaugęs. Kaip teigia pats kūrėjas, istorijos gimsta stebint egzistuojančias vaikų charakterių problemas, baimes, kompleksus, jų troškimus ir mėginant šiuos klausimus gvildenti žvėrelių pasakose, retsykiais pridedant truputėlį arkliško humoro, absurdo poetikos, autoironijos.

Taip pat koncerte pasirodys grupė „Kamanių šilelis“, kuri slepia du jaunus perspektyvius atlikėjus, ieškančius savęs tautų muzikoje, lietuviškame folklore, šiaurės ir pietų skambėjime bei žodžio subtilume. Maišydami įvairius stilius jie atėjo kaip dainuojamosios poezijos žanro atlikėjai, nors dažniau buvo apibūdinami kaip eksperimentinės muzikos kūrėjai, grojantys pjūklais, varpais ir vandeniu. Dabar Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas scenoje tiesiog užkrečia jaunatviška ir džiugia energija, nesistengdami įtilpti į muzikinių žanrų rėmus ir toliau eksperimentuoja.

Paskutinį festivalio koncertą pradės jaunatviška energija ypač užkrečiantis folkloro ansamblis „Ale Va“. Grupės nariai domisi tradicine lietuvių kultūra: muzikuoja liaudiškais instrumentais (bandonija, dūdmaišiu, smuikais, būgnais, lumzdeliu, basedla, armonika, skudučiais), dainuoja tradicines lietuvių liaudies dainas, šoka folklorinius šokius, tačiau jų dainose galima išgirsti ir džiazo, bossa nova, reggae elementų.

Festivalio organizatoriai nepamiršo ir tradicija tapusių parodų po atviru dangumi. Klausytojai turės galimybę pasigrožėti fotografijos darbų paroda, o aktyvesni festivalio lankytojai galės išmokti pinti apyrankes „ToksVisoks“ organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse. Organizatoriai kviečia visus į festivalio „Senamiesčio žiogas“ išlydėtuves, bet pasižada kitais metais sugrįžti kartu su šiluma ir vasara.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paskutiniame kėlinyje rungtynes perlaužę lietuviai nukovė Čekijos rinktinę

VDU tyrimas: mokytojų trūkumas matomas visoje šalyje

V. Matijošaičiui – šmaikštus siuntinys iš neapsikentusių studentų

Trijų automobilių susidūrimas netoli Kauno: medikų prireikė mažamečiui vaikui

Vienam rinktinės įžaidėjui susikirtus – šansas jaunajam žalgiriečiui R. Jokubaičiui

Dėl koronaviruso plitimo siūlo skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

„Žalgirio“ arenoje pristatytos šukuosenų tendencijos: vyraus ypač ryškios spalvos

Po šiltos žiemos nauji siūlymai: bus vertinamas žieminių padangų naudojimo terminas

Kauniečiui Šiauliuose nelegalus „biznis“ nepavyko – teko prisimatuoti areštinės gultą

Koronaviruso grėsmė: ar įvyks „Žalgirio“ rungtynės sausakimšoje arenoje su svečiais iš Italijos?