Hanza dienos Kaune šurmuliuos 8-ąjį kartą

Afoto.eu nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ateinantį savaitgalį Kaune vyks tradicinis viduramžių kultūros festivalis “Hanza Kaunas’ 2012”. Rugsėjo 8-9 dienomis senojoje Nemuno prieplaukoje kauniečių ir miesto svečių lauks viduramžių miestas su savo ypatingu šurmuliu: šokiais, dainomis, žaidimais ir burtais.

Šiemet iš Trakų į Kauno Hanzos dienas persikelia Tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Hanzos dienų metu Nemune vyks tradicinė Kauno aukštųjų mokyklų irklavimo senoviniais laivais regata. Pirmą kartą į festivalio viduramžių kaimą atkeliaus pirkliai iš Rytų.

Vienu iš programos saldainių turėtų tapti piratų sala. Manoma, jog Lenkijos ir LDK valdovai globojo laisvąją jūrų tautą – Baltijos piratus – ir mokėjo jiems už tai, kad šie trukdytų Hanzos ir kitų pirklių gerovę. Tad Hanzos šventėje šiemet atsiras linksmųjų blogiukų, kuriems vadovaus garsusis Klausas Stortebekeris.

Pagrindiniu šventės akcentu šiemet turėtų tapti skulptoriaus Donato Mockaus darbas. Donatą Hanzos šventės gerbėjai turėtų prisiminti iš praėjusių metų. Būtent jo vadovaujama lietuvių ir latvių skulptorių komanda Nemuno ir Neries santakoje pastatė septynias milžiniškas skulptūras iš medžio ir šiaudų. Pastatė… ir patys padegė. “Apie Tarptautinių Hanzos dienų Ugnies spektaklį iki šiol kalba žmonės ir Kaune, ir užsienyje, o šventę filmavusi dokumentinių pažintinių televizijos filmų komanda iš Maskvos negalėjo patikėti, kad milijonų šiam stebuklui nereikėjo. Jų niekada nereikia – reikia išmonės, o jos Donatui Mockui netrūksta”, – sako vienas iš pagrindinių šventės organizatorių Darius Rumšas.

Šių metų šventė prasidės rugsėjo 8 d. Simboliška, kad tai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnavimo diena. 1430 m. rugsėjo 8 d. kunigaikštis laukė savo karūnos, bet taip ir nesulaukė. Tą savaitgalį prasideda ir Švč. Mergelės Marijos, kurios vardu pavadinta Vytauto bažnyčia Kaune, gimimo atlaidai. Ta proga skulptorius Donatas Mockus su šventės režisieriumi Andriumi Žiurausku nusprendė pastatyti smėlio skulptūrą „Vytauto karūna“. Skulptūra bus laikina, trapi – iš smėlio, nes karūnos valdovas taip ir nesulaukė. O pačią karūną sudarys Kauno miestą reprezentuojantys pastatai – tai Vytauto bažnyčia, Arkikatedra, Soboras, Prisikėlimo bažnyčia ir Perkūno namas.

Vytauto karūnavimo proga visus viduramžių damų ir riterių gerų manierų mokyklėlės auklėtinius į miesto riterius ir damas šventins Kauno meras Andrius Kupčinskas ir Lietuvos kariuomenės kapitonas Donatas Mazurkevičius, kuris minint 600 metų Žalgirio mūšio metines, atliko Vytauto Didžiojo vaidmenį. Festivalio “Hanza Dienos’ 2012” metu jis ir vėl pasipuoš viduramžių drabužiais ir taps Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Vytautu.

HANZA DIENOS 2012 PROGRAMA

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vyriausybė skyrė beveik 2 mln. eurų vaistams koronaviruso simptomams gydyti

Apie privalomą izoliaciją gyventojams praneš SMS žinutėmis

Buvęs Kauno paveldosaugininkas už paimtą kyšį sumokės nemenką baudą

Humoristui J. Jankevičiui patvirtintas koronavirusas

Kauno klinikose – du organų donorai: per dieną gyvybės išgelbėtos net keliems pacientams

Lietuvos kariuomenėje – per 100 koronaviruso atvejų

19-toji „Sielų upė“ Kaune tekės neįprastai

Padėtis LSMU Kauno ligoninėje artėja prie kritinio taško: trūksta visai ne lovų

Nuo penktadienio – nauji renginių draudimai ir dalyvių ribojimai

Ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 348 žmonės: infekcija ir toliau plinta Kauno sporto arenoje