Hanza dienos Kaune šurmuliuos 8-ąjį kartą

Afoto.eu nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ateinantį savaitgalį Kaune vyks tradicinis viduramžių kultūros festivalis “Hanza Kaunas’ 2012”. Rugsėjo 8-9 dienomis senojoje Nemuno prieplaukoje kauniečių ir miesto svečių lauks viduramžių miestas su savo ypatingu šurmuliu: šokiais, dainomis, žaidimais ir burtais.

Šiemet iš Trakų į Kauno Hanzos dienas persikelia Tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Hanzos dienų metu Nemune vyks tradicinė Kauno aukštųjų mokyklų irklavimo senoviniais laivais regata. Pirmą kartą į festivalio viduramžių kaimą atkeliaus pirkliai iš Rytų.

Vienu iš programos saldainių turėtų tapti piratų sala. Manoma, jog Lenkijos ir LDK valdovai globojo laisvąją jūrų tautą – Baltijos piratus – ir mokėjo jiems už tai, kad šie trukdytų Hanzos ir kitų pirklių gerovę. Tad Hanzos šventėje šiemet atsiras linksmųjų blogiukų, kuriems vadovaus garsusis Klausas Stortebekeris.

Pagrindiniu šventės akcentu šiemet turėtų tapti skulptoriaus Donato Mockaus darbas. Donatą Hanzos šventės gerbėjai turėtų prisiminti iš praėjusių metų. Būtent jo vadovaujama lietuvių ir latvių skulptorių komanda Nemuno ir Neries santakoje pastatė septynias milžiniškas skulptūras iš medžio ir šiaudų. Pastatė… ir patys padegė. “Apie Tarptautinių Hanzos dienų Ugnies spektaklį iki šiol kalba žmonės ir Kaune, ir užsienyje, o šventę filmavusi dokumentinių pažintinių televizijos filmų komanda iš Maskvos negalėjo patikėti, kad milijonų šiam stebuklui nereikėjo. Jų niekada nereikia – reikia išmonės, o jos Donatui Mockui netrūksta”, – sako vienas iš pagrindinių šventės organizatorių Darius Rumšas.

Šių metų šventė prasidės rugsėjo 8 d. Simboliška, kad tai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnavimo diena. 1430 m. rugsėjo 8 d. kunigaikštis laukė savo karūnos, bet taip ir nesulaukė. Tą savaitgalį prasideda ir Švč. Mergelės Marijos, kurios vardu pavadinta Vytauto bažnyčia Kaune, gimimo atlaidai. Ta proga skulptorius Donatas Mockus su šventės režisieriumi Andriumi Žiurausku nusprendė pastatyti smėlio skulptūrą „Vytauto karūna“. Skulptūra bus laikina, trapi – iš smėlio, nes karūnos valdovas taip ir nesulaukė. O pačią karūną sudarys Kauno miestą reprezentuojantys pastatai – tai Vytauto bažnyčia, Arkikatedra, Soboras, Prisikėlimo bažnyčia ir Perkūno namas.

Vytauto karūnavimo proga visus viduramžių damų ir riterių gerų manierų mokyklėlės auklėtinius į miesto riterius ir damas šventins Kauno meras Andrius Kupčinskas ir Lietuvos kariuomenės kapitonas Donatas Mazurkevičius, kuris minint 600 metų Žalgirio mūšio metines, atliko Vytauto Didžiojo vaidmenį. Festivalio “Hanza Dienos’ 2012” metu jis ir vėl pasipuoš viduramžių drabužiais ir taps Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Vytautu.

HANZA DIENOS 2012 PROGRAMA

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paskutiniame kėlinyje rungtynes perlaužę lietuviai nukovė Čekijos rinktinę

VDU tyrimas: mokytojų trūkumas matomas visoje šalyje

V. Matijošaičiui – šmaikštus siuntinys iš neapsikentusių studentų

Trijų automobilių susidūrimas netoli Kauno: medikų prireikė mažamečiui vaikui

Vienam rinktinės įžaidėjui susikirtus – šansas jaunajam žalgiriečiui R. Jokubaičiui

Dėl koronaviruso plitimo siūlo skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

„Žalgirio“ arenoje pristatytos šukuosenų tendencijos: vyraus ypač ryškios spalvos

Po šiltos žiemos nauji siūlymai: bus vertinamas žieminių padangų naudojimo terminas

Kauniečiui Šiauliuose nelegalus „biznis“ nepavyko – teko prisimatuoti areštinės gultą

Koronaviruso grėsmė: ar įvyks „Žalgirio“ rungtynės sausakimšoje arenoje su svečiais iš Italijos?