Nuolatinių policijos perspėjimų nepaisantys asmenys ir toliau leidžiasi apgaudinėjami sukčių

SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį apie 15.00 val. pil. S. B. (gim. 1956 m.) būnant namuose Kaune, Plieno g., paskambino nepažįstamas vyriškis, kuris prisistatė Finansinių susikaltimų tyrimo tarnybos darbuotoju ir nurodė savo telefono numerį. Minėtas asmuo liepė S. B. paskambinti į centrinį banką juristui ir nurodė neva juristo telefoną. S. B. paskambinus padiktuotu numeriu, atsiliepęs asmuo paaiškino, kad S. B. banko sąskaita naudojasi nusikalstamos grupuotės nariai, todėl reikia užblokuoti sąskaitą, nes kitaip S. B. taip pat taps įtariamuoju. Paskui liepė padiktuoti elektroninės bankininkystės atpažinimo kodą, slaptažodį ir elektroninės bankininkystės kodus, ką pareiškėjas ir padarė. Vėliau iš S. B. banko sąskaitos į kitą sąskaitą buvo pervesta 2 100 Lt. Padaryta 2 100 Lt žala.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Sukčiai įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi norint naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Ypač padaugėjo atvejų, kai vadinamieji telefoniniai sukčiai prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjais ar banko darbuotojais. Žmonės įtikinami, kad tikrai kalbasi su tam tikros įstaigos darbuotoju.

Sukčiai, neva rūpindamiesi, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų ar iš jos nebūtų paimti pinigai, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavę, ne tik ištuština sąskaitą, bet ir sąskaitos savininko vardu paima greitųjų kreditų.

Kauno apskrities policija dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, banko ar kokios kitos tarnybos vardu. Nei tarnybų pareigūnai, nei bankų darbuotojai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

Primename, sulaukę panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikite prašomos informacijos, neskubėkite vykdyti jų prašymų, nedelsdami apie skambutį praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Patvirtintas kitų metų biudžeto projektas

Portale „Kas vyksta Kaune“ – tiesioginė diskusijos „Žalioji ekonomika” transliacija: ko trūksta, kad atliekos kurtų vertę?

Požeminiuose Kauno klinikų tuneliuose - netikėti keturkojai svečiai (video)

Naktį Kaune ilgapirščiai išniekino prabangų „CityBee“ automobilį

Tendencija: ženkliai aukštėja Kauno centre statomi nauji pastatai

Kauno meras atskleidė, kodėl R. Meilutytę pasirinko patarėja

Prie „Megos“ - sunkiasvorio ir lengvojo automobilio susidūrimas: spūstis kilometrinė

Du svarbius pasikeitimus pristatęs A. Gelažninkas pasiryžęs antrą kartą įveikti Dakarą

Žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo (papildyta)

Mitingo „Vėžys - ne sloga“ dalyviai siunčia jautrią žinutę: mes norime gyventi