Pirmą kartą vyksiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – nuo rimtų diskusijų iki ryškiausių atlikėjų koncertų

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmą kartą šią vasarą Lietuvoje vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatoriai žada plačią renginio programą. Neįprasto formato festivalio dalyvių įvairovė apima pramoginio pasaulio atstovus, ir šalies aukščiausius vadovus, o nagrinėjamos temos paliečia nuo Silicio slėnio alternatyvos Lietuvoje ir šalies energetikos iššūkių iki krentančio sporto lygio ar elektroninio balsavimo.

Liepos 12 – 15 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke Prienų rajone lauks lietuviški kino filmai, žinomų menininkų kūrybinės dirbtuvės ir ryškiausių Lietuvos muzikos atlikėjų koncertai.

Keturių dienų festivalyje kiekvienas galės atrasti sau rūpimą temą ar patrauklų užsiėmimą. Pagal verslo, mokslo, kultūros ir politikos sritis padalinta konferencinio pobūdžio programa bus suderinta su lauko festivalių pramogomis.

„Norime, kad renginyje susitiktų kuo daugiau lietuvių jaunimo, kad ir kur jis begyventų. Mums reikia kalbėtis apie tai, kas rūpi, kuo didžiuojamės būdami lietuviais, ko neturime, ko bijome ir ko siekiame. Stengiamės, kad šis susitikimas taptų įdomiu dialogu tiek tarp skirtingose pasaulio kraštuose gyvenančių lietuvių, tiek tarp jaunų žmonių ir pagrindinių valstybės sričių ekspertų. Norime kurti pasaulio Lietuvą“, – teigia Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatorė Ieva Davydenko.

Verslo dalyje „Swedbank“ vyriausiasis analitikas Nerijus Mačiulis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis diskutuos, ar valstybės ekonomikos sėkmė priklauso nuo taupymo ar investavimo. Verslininkas ir pokerio žaidėjas Antanas Guoga dalinsis mintimis apie sėkmės faktorių verslo lošimuose. Prekybos tinklo „Senukai“ akcininkas Augustinas Rakauskas pasakos apie nesavanaudiško verslo naudą verslininkui ir valstybei. Žinomi verslininkai ir vyriausybės atstovai svarstys, ką atima ir ką duoda Lietuva verslui, nuo ko reiktų pradėti jaunam verslininkui ir kokios verslo virtualioje erdvėje perspektyvos Lietuvoje.

Mokslo diskusijose bus kalbama apie mokslininkų potencialo išnaudojimą, investicijas į medikus, kam tarnauja mokslas ir kas stabdo jo raidą. Šveicarijos bioinformatikos instituto mokslininkas Jonas Cicėnas kels klausimą, kada galėsime išgydyti vėžį ir kitas ligas. Kartu su akademinio pasaulio atstovais, Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi bei jaunimo lyderiais bus kuriama aukštojo mokslo vizija. Šioje dalyje taip pat bus apžvelgiami didžiausi Lietuvos energetikos iššūkiai bei migracijos įtaka mokslo raidai.

Garsus lietuvių kilmės menininkas iš JAV Ray Bartkus, architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, teatro režisieriai Faustas Latėnas ir Rimas Tuminas, prodiuseris Rolandas Skaisgirys, dizaineris Juozas Statkevičius ir kiti kultūros atstovai nagrinės nacionalinės kultūros šaknis, keliamas revoliucijas, kultūros eksportą bei indėlį valstybės ekonomikoje. Žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius drauge su žinomais sporto srities atstovais svarstys, ar Lietuvos vardą garsiausiai skanduoja krepšinio sirgaliai.

Premjeras Andrius Kubilius, Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, politologas Vladimiras Laučius, žurnalistas ir analitikas Rimvydas Valatka ieškos atsakymų į klausimus apie Lietuvos nacionalinius interesus, kuriamas strategijas bei užsienio politiką. Seimo pirmininkė Irena Degutienė drauge su jaunosios kartos politikais, „G&G Sindikato“ lyderiu Gabrielium Liaudansku – Svaru, vaikų ir jaunimo psichiatru Dainiumi Pūru ir kitais diskutuos apie jaunimui kuriamą vietą politikoje. Verslininkai, valdančiųjų institucijų bei išeivijos jaunimo atstovai kalbėsis apie dvigubos pilietybės bei elektroninio balsavimo įteisinimą.

Festivalio lankytojai galės dalyvauti karjeros bei verslo, mokslo ir kultūros kontaktų mugėse. Kino ekrane bus galima išvysti filmus „Tadas Blinda. Pradžia“, „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Knygnešys“, „Balkonas“, „Artimos šviesos“ bei trumpametražių „Kino pavasario“ filmų programą. Didžiojoje scenoje koncertus surengs „Antis“, Andrius Mamontovas, „G&G Sindikatas“, „Bix“, „Liūdni Slibinai“, „Fusedmarc“, „Happyendless“, Keistuolių teatras, „Freaks on floor“. Pramogų zonoje veiks spalvingos kūrybinės dirbtuvės, vyks teatro pasirodymai bei mados kolekcijų pristatymai. Lankytojai galės dalyvauti futbolo, krepšinio ir tinklinio turnyruose.

Išsamią renginio programą rasite ČIA.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Net ir pasibaigus karantinui, lietuviai toliau masiškai perka maistą internetu

Galutinio TS-LKD rinkimų sąrašo viršuje – J. Šiugždinienė, L. Andrikienė ir A. Gedvilienė

Paaiškėjo atlikėjos E. Škudzinskienės mirties priežastis

VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi

Miške auga ne tik medžiai: miškininkai surinko rekordinį išmestų padangų kiekį

Seime - siekis sutramdyti nelegalius žvejus, griežtinti verslinę žvejybą

Europos komisijos ekspertai įvertino Kauno pasirengimą tapti žemyno kultūros sostine

Kėdainiuose smurtavęs neblaivus policininkas nuteistas laisvės apribojimu

G. Landsbergis: „Mažos valstybės, norinčios išgyventi, turi būti stiprios“

Fiksuoja skaitytojai: vairuotojas per raudoną šviesoforo signalą pravažiavo net nestabtelėjęs