Pirties diena Rumšiškėse artėja

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirties entuziastai trečius metus kviečia atvykti į pažintinį-pramoginį renginį „Pirties diena“. Tradicinė pirties šventė vyks sekmadienį, birželio 17 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Tai šventė ne tik tiems, kuriems pirtis – gyvenimo būdas, bet ir lietuvišką garinę pirtį pradedantiems pažinti naujokams. Lankytojai bus palepinti kvapniu garu, masažais, grožio procedūromis, sveikais pirties gėrimais.

Šventėje bus galima gauti ne tik malonių pojūčių, bet ir naudingų žinių: kada ir kaip rišti vantas, kaip vanoti, kuo šveisti kūną. Konferencijoje pranešėjai paaiškins, kaip statyti molinę pirtį, kokią mūryti krosnį, kaip garinėje sukurti tinkamą mikroklimatą, koks pirties vaidmuo tradicinėje medicinoje.

Lietuviškos pirties bičiulių draugija šventės lankytojams procedūras ir žinias teiks nemokamai, reikės tik įsigyti bilietą į Lietuvos liaudies buities muziejaus teritoriją.

Kaip ir pernai, pagrindinis šventės veiksmas kunkuliuos Pirties kieme. Tai gamtos kampelis prie Pravienos upelio, kur nuolat kūrenama pirties mėgėjų iniciatyva prieš kelerius metus atgaivinta tradicinė lietuviška dvigalė Dvaro pirtis.

Pirties kieme bus galima pasikaitinti ne tik Dvaro, bet ir mobiliosiose pirtyse. Viena jų – kaip parodė pernykštė šventė, vienu metu gali šildyti bemaž šimtą žmonių. Milžinišką palapinę šiluma ir garu aprūpins pievoje iškūrenta didžiulė akmenų krūsnis.

Renginio pradžioje laukia įspūdingas reginys – mušant būgnui bus siekiama masiškiausio vanojimo rekordo. Jame bus kviečiami dalyvauti ir šventės lankytojai, tereikės turėti vantą. Tikimasi, kad rekorde dalyvaus daugiau kaip šimtas dalyvių, jį užregistruos agentūra „Factum“.

Kaip ir ankstesniais metais „Pirties dienoje“ pasirodys ne tik Lietuvos, bet ir užsienio pirtininkai, bus pristatoma originalių pirties drabužių kolekcija. Specializuotame kermošiuje bus galima įsigyti pirčiai, masažams, grožiui bei sveikatai skirtų reikmenų. Tad pamiršusieji įsidėti rankšluostį, pirties kepurę, apsirūpins vietoje.

Renginį dovanojanti Lietuviškos pirties bičiulių draugija yra atvira, visi norintieji kviečiami prisidėti prie pirčiuolių gretų. Pirties gurmanai tikina: garas ne tik sušildo kūną, bet ir išvalo mintis, padaro žmones geresnius.

Renginio pradžia – 11 valandą., oficialus atidarymas – 12 valandą, daugiau informacijos apie Pirties dieną rasite čia.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų

Sužadėtuvės: ar tikrai turi pirštis tik vyrai ir kiek kainuoja žiedai?

Tradicinėse šv. Roko futbolo rungtynėse – netikėtas rezultatas

Dėl spūsčių automagistralėse reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus

Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo, ekspertai perspėja dėl iššūkių

Šeštadienio vėlų vakarą rastas sprogmuo Baltų prospekte

Sekmadienį du eismo įvykiai per kelias minutes – prireikė medikų pagalbos

Norinčiųjų tapti kunigais vis mažėja

Iš emigracijos grįžę jonaviečiai kepa ypatingus šakočius ir siunčia žinutę užsienio lietuviams

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis