Kauno pilis atgijo naujam gyvenimui

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vienas iš laikinosios sostinės simbolių, Kauno pilis – ir pačių kauniečių, ir turistų pamėgtas žymus objektas. Tačiau ilgą laiką tamsiu paros metu nebuvo itin jauku vaikštinėti pilies teritorijoje ir aplink pilį. Šią problemą galutinai išsprendė beveik dvejus metus vykdytas projektas „Gatvių elektros apšvietimo tinklų įrengimas. II etapas – Kauno pilies aplinka – Kauno pilies takai – Pilies g.“, iš dalies finansuotas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis.

„Pastaraisiais metais Kauno Santaka ir piliavietė pasikeitė neatpažįstamai – iškirtus menkaverčius krūmus atsivėrė nuostabi upių panorama. Su šeima esame dažni šios vietos lankytojai, nes čia prisiliečiame tiek prie gamtos, tiek prie mūsų miesto istorijos. Ši vieta tikrai turi savo aurą. Anksčiau tekdavo apgailestauti, kad vakarais temstant tapdavo nejauku, bet dabar apšvietus teritoriją, tapo saugiau ir padaugėjo romantikos“, – įspūdžiais dalijosi kaunietis Artūras. Kad Kauno pilies teritorija būtų apšviesta jau seniai buvo itin suinteresuoti ne tik pasivaikščiojimus mėgstantys kauniečiai ar pilyje veikiančio Turizmo informacijos centro darbuotojai, bet ir renginių organizatoriai.

Kauno pilyje jau keletą metų organizuojama daug įvairių istorinių, kultūrinių, pramoginių renginių, pavyzdžiui, festivalis „Operetė „Kauno pilyje“, Pažaislio muzikos festivalio renginiai, istoriniai spektakliai Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, miesto gimtadienio šventės „Kauno dienos“ renginiai. Apšvietus pilį renginius galima organizuoti ir vėlyvesniu metu, o jų svečiai jaučiasi jaukiau ir saugiau.

Atsiradus moderniai apšvietimo sistemai Kauno pilis labiau traukia ir laikinąją sostinę aplankančius turistus – jie pilį galės aplankyti ne tik vasarą, kai ir vakarais šviesu, bet ir kitu metų laiku. Tuo tarpu kol pilis nebuvo apšviesta, dėl trumpo šio objekto lankymo laiko buvo sulaukiama gana kuklaus srauto lankytojų, buvo sudėtinga pritraukti privačių investuotojų, kurie teiktų prekybos suvenyrais paslaugas ar vykdytų kitą komercinę veiklą.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Laukia džiazuojantis savaitgalis, Atvelykio pramogos bei ekologijos pamokos (renginių apžvalga)

Šį savaitgalį kauniečius kvies sodinukų mugė „Aš sodinu“

Minint įspūdingą „Gintarinės poros“ sukaktį - pokalbis su legendiniais Kauno šokėjais J. ir Č. Norvaišomis (tiesioginė transliacija)

Planai išgerti nevengiančioms nėščiosioms: priverstinis gydymas ir priežiūra visą parą

Atšilus orams Kaune padaugėjo prašančiųjų išmaldos: baudžiami ir aukojantys

Senjorams – galimybė atnaujinti vairavimo įgūdžius

Advokatė atsakė į klausimą, iki kada tėvai turi išlaikyti savo vaikus

Kaune pristatoma Londone eksponuota tarptautinė paroda „Bėgimas su vilkais“

Padidėjusi oro tarša kietosiomis dalelėmis – geriau likti namuose

VDU atkūrimo 30-metis paminėtas be patoso: istoriją įamžino filme