Kaune šurmuliuoja folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai” – Kas vyksta Kaune

Kaune šurmuliuoja folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai”

Kasmet gegužės mėnesį į Kauną atvyksta folkloro ansambliai ir atlikėjai iš užsienio šalių ir įvairių Lietuvos regionų, puoselėjantys tradicinę autentišką dainą, šokį, muziką, nes gegužės 25 – 27 dienomis vyks tradicinis XXVII tarptautinis folkloro festivalis ,,Atataria lamzdžiai – 2012“, kuris pirmą kartą buvo surengtas 1984 metais. Šių metų festivalio tema – tradicinis vestuvių folkloras.

Lietuvių kultūroje buvo ir tebėra skiriamas ypatingas dėmesys vestuvėms, įprasminančioms žmogaus gyvenimą. Vestuvės – tai dvasinis virsmas, dorinis lietuvių kultūros pagrindas.

Šio festivalio metu bus galima išgirsti tradicinės vertingos muzikos vestuvių tematika, bus rodomos skirtingos programos, atliekamos Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų.

Festivalį papuoš raiti kviesliai, koncertai, vakaronės miesto salėse, gatvėse ir aikštėse, vyks meninė akcija „Kraičio skrynios paslaptis“, paroda ,,Jaunojo ir jaunosios dovanos“, kūrybinės dirbtuvės, praktiniai mokymai , skirti vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

Tris dienas apie 800 dalyvių atliks vestuvių apeigas, dainas, žaidimus, šokius, muziką. Drauge su lietuvių 43 folkloro ansambliais iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto, dalyvauja folkloro grupės iš užsienio šalių: Suomijos, Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos.

Rengėjai kviečia į atvirus ir nemokamus renginius, linki puikių, neišdildomų įspūdžių ne tik miesto bendruomenei, svečiams, bet ir visiems folkloro ansamblių dalyviams, muzikantams, vadovams.

Renginiai atviri ir nemokami.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA