Savanoriška humaniška organizacija „Raudonasis Kryžius“ – nusikaltėlių užuovėja?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

2011-06-17 11:00 val. vienos didžiausios nevyriausybinės savanoriškos humaniškos organizacijos vadovė – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafovienė, užėjusi į valstybinę įstaigą – Vilniaus teritorinės statistikos valdybą, padarė nusikaltimą, už kurį baudžiamojoje byloje 2012-04-17 Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi skyrė 3 mėnesių laisvės apribojimą, atlyginti nukentėjusiajai 2 tūkst. Lt žalą ir teismo bylinėjimosi išlaidas – 1 tūkst. Lt. Šiai dienai G. Jevgrafovienė toliau dirba Raudonajame Kryžiuje ir gaunanti atliginimą – 5.320,00 Lt.

2011-05-02 (įsiteisėjo 2011-05-19) Visagino m. apylinkės teisme baudžiamojoje byloje nuteista Kryžiaus Visagino skyriaus sekretorė Marija Korkut, už suklastotus keturis Raudonojo Kryžiaus dokumentus, siekiant materialinės naudos. Teismas skyrė piniginę baudą 2.080,00 Lt bei konfiskavo neteisėtai gautus pinigus. Šiai dienai M. Korkut toliau dirba Raudonajame Kryžiuje. Greičiausiai Raudonajam Kryžiui yra paranku, kad joje dirbtų asmenys, kurie yra teisti už Raudonojo Kryžiaus dokumentų klastojimą, siekiant materialinės naudos, ar už kitą nusikaltimą, kurį atliko G. Jevgrafovienė.

Kaišiadorių, Vilniaus, Trakų, Šiaulių, Naujosios Akmenės ir Mažeikių prokuratūros dešimčiai Raudonojo Kryžiaus darbuotojų atžvilgiu iškėlė baudžiamąsias bylas dėl dokumentų klastojimo.

Kyla retoriniai klausimai, į kuriuos kiekvienas pagal savo moralę gali atsakyti. Ar tokia viena didžiausia nevyriausybinė savanoriška humaniška organizacija turi būti ir ar joje gali dirbti tokie nusikaltėliai, kurių teistumas ir jo aplinkybės kenkia SAVANORYSTĖS idėjai, Raudonojo Kryžiaus įvaizdžiui ir veiklai? Nėra aiški Raudonojo Kryžiaus vyriausiosios valdybos pozicija, kodėl iki šiol nesiėmė veiksmų, kad būtų užkertamas kelias savivalėms ir nusikaltimams, kurie daromi po Raudonojo Kryžiaus vėliava ir savanorių iniciatyva?

Nr.23

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nausėdos žinia dėl pensijų: kito kelio tiesiog nėra

Parduotuvę „Megoje“ apšvarinęs vyras išėjo kaip niekur nieko (video)

Seime užsimota drausti kai kurias elektronines cigaretes

Perspėja kauniečiai: pamatę šį automobilį, būkite budrūs

Kauno „Akropolyje" – virtualios realybės ir interaktyvių pramogų renginys

„Nissan GTR“ muilinė po lenktynių Kaune suviliojo ilgapirščius

Kaip skiriasi mokesčiai Kauno mieste ir rajone: kas sprendžia dėl jų tarifų dydžio?

Karinę uniformą Rukloje išmėginęs G. Nausėda įvertino investicijas šalies gynybai

Pareigūnai prašo padėti: pavogtos prekės už solidžią sumą

Iš statybų aikštelės Kaune pabėgęs nuteistasis - itin pavojingas nusikaltėlis