Savanoriška humaniška organizacija „Raudonasis Kryžius“ – nusikaltėlių užuovėja?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

2011-06-17 11:00 val. vienos didžiausios nevyriausybinės savanoriškos humaniškos organizacijos vadovė – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafovienė, užėjusi į valstybinę įstaigą – Vilniaus teritorinės statistikos valdybą, padarė nusikaltimą, už kurį baudžiamojoje byloje 2012-04-17 Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi skyrė 3 mėnesių laisvės apribojimą, atlyginti nukentėjusiajai 2 tūkst. Lt žalą ir teismo bylinėjimosi išlaidas – 1 tūkst. Lt. Šiai dienai G. Jevgrafovienė toliau dirba Raudonajame Kryžiuje ir gaunanti atliginimą – 5.320,00 Lt.

2011-05-02 (įsiteisėjo 2011-05-19) Visagino m. apylinkės teisme baudžiamojoje byloje nuteista Kryžiaus Visagino skyriaus sekretorė Marija Korkut, už suklastotus keturis Raudonojo Kryžiaus dokumentus, siekiant materialinės naudos. Teismas skyrė piniginę baudą 2.080,00 Lt bei konfiskavo neteisėtai gautus pinigus. Šiai dienai M. Korkut toliau dirba Raudonajame Kryžiuje. Greičiausiai Raudonajam Kryžiui yra paranku, kad joje dirbtų asmenys, kurie yra teisti už Raudonojo Kryžiaus dokumentų klastojimą, siekiant materialinės naudos, ar už kitą nusikaltimą, kurį atliko G. Jevgrafovienė.

Kaišiadorių, Vilniaus, Trakų, Šiaulių, Naujosios Akmenės ir Mažeikių prokuratūros dešimčiai Raudonojo Kryžiaus darbuotojų atžvilgiu iškėlė baudžiamąsias bylas dėl dokumentų klastojimo.

Kyla retoriniai klausimai, į kuriuos kiekvienas pagal savo moralę gali atsakyti. Ar tokia viena didžiausia nevyriausybinė savanoriška humaniška organizacija turi būti ir ar joje gali dirbti tokie nusikaltėliai, kurių teistumas ir jo aplinkybės kenkia SAVANORYSTĖS idėjai, Raudonojo Kryžiaus įvaizdžiui ir veiklai? Nėra aiški Raudonojo Kryžiaus vyriausiosios valdybos pozicija, kodėl iki šiol nesiėmė veiksmų, kad būtų užkertamas kelias savivalėms ir nusikaltimams, kurie daromi po Raudonojo Kryžiaus vėliava ir savanorių iniciatyva?

Nr.23

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Vaikų Velykėlės: tradicinė šventė nepraeis be staigmenų

Prokuratūra atsisakė tirti Kauno savivaldybės sprendimą dėl draustinių

Per rinkimus gegužę – iki penkių dienų ištęstas išankstinis balsavimas

Kauno centrinio pašto atgaivinimo iniciatoriai kviečia į kūrybines dirbtuves

Išparduotuvės: nebe naujiena, bet aktualu bus visada

K.A.V.A. 2019: augantys augančio miesto apdovanojimai

Teisių neturintis vyras automobiliu lėkė beveik 200 kilometrų greičiu

Avarija Šilainiuose: į skiriamąją salelę įlėkė ir išsibarstė „BMW“

Paaiškėjo, kokia eilės tvarka balsuosime už partijas ir komitetus rinkimuose į Europos Parlamentą

Susirgusiųjų tymais daugiau nei pusė tūkstančio: Kaunas vis dar muša rekordus