Dariaus ir Girėno aerodrome Aleksote atkuriami istoriniai objektai | Kas vyksta Kaune

Dariaus ir Girėno aerodrome Aleksote atkuriami istoriniai objektai

Po trejų metų 100-mečio sukaktį minėsiantis S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas atstatė du istorinius pastatus ir rengia aerodromo istorijai skirtas ekspozicijas.

Aerodrome pernai buvo atstatyti du istoriniai kultūros paveldo objektai – Lietuvos karo aviacijos žvalgybos eskadrilių ir naikintuvų eskadrilių techniniai sandėliai-slėptuvės. Kultūros vertybių apsaugos departamentas šiuos darbus įvertino žyminiais ženklais.

1929–1930 m. pastatyti statiniai taikos metu naudoti kaip sandėliai aviacinės paskirties techninėms medžiagoms, tepalams, įrankiams. Karo metu nuo skeveldrų ten galėjo slėptis kariai, aerodromo personalas.

Kultūros paveldo objektuose bus įrengtos dvi ekspozicijos. Viena jų bus skirta aerodromo istorijai, kitoje bus pristatomos anksčiau lėktuvų aptarnavimui naudotos techninės priemonės, įvairiu laikotarpiu naudoti tepalai ir kitos aviacinės paskirties techninės medžiagos.

Vienas brangiausių renkamos ekspozicijos eksponatų – metalinė statinė su užrašu „Aviacijos parkas No. 001“. Pasak aerodromo direktoriaus Eugenijaus Raubicko, ši statinė, nors ir atrodo gana įprastai, yra itin retas eksponatas.

„Atsivežėme ją iš Šakių rajono. Žmogus ilgą laiką ją buvo pastatęs po lietaus lašais. Sykį apvertė ją ir pamatė užrašą. Gerai, kad pavyko su žmogumi gražiai susitarti, kad padovanotų ją muziejui. Yra atvejis, kai į metalo supirktuvę buvo atvežta Antrojo pasaulinio karo laikų vokiška statinė. Istorikams ir muziejininkams tokie objektai yra labai vertingi“, – pasakojo S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo direktorius.

Aerodromas Aleksote savo veiklą skaičiuoja nuo 1915 m. Iš šio laikotarpio yra likusi tik viena karinio angaro konstrukcija.

Šių metų planuose – dar 22 tarpukariu statyti angarai. Juos aerodromo darbuotojai „atrado“ po krūmynais, apaugusius žolėmis ir užneštus gruntu. Kultūros vertybių apsaugos departamentas juos įvertins, o aerodromo darbuotojai jau dabar planuoja juos „atidengti“ ir iki jubiliejinių metų paruošti lankytojų pristatymui.

Kai 1944 m. aerodromas išsiplėtė, čia buvo 26 angarai. Tačiau kitų keturių statinių pėdsakų nepavyko rasti. Nors atstatytieji sandėliai-slėptuvės jau parengti ekspozicijoms, aerodromo darbuotojai nori įsitikinti, ar pavasarį veiks drenažo sistema.

„Norime gerai pasiruošti, surinkti kuo daugiau įdomių eksponatų ir aerodromo jubiliejui surengti įspūdingą šventę“, – teigė S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo direktorius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA