Kauno miesto džiaugsmui: Europos „Formulės 2“ čempionas – kaunietis (papildyta) | Kas vyksta Kaune

Kauno miesto džiaugsmui: Europos „Formulės 2“ čempionas – kaunietis (papildyta)

fnlt.lt 2018/08/19 15:40
Organizatorių nuotr.

Sekmadienį Zarasuose paaiškėjo naujasis Europos „Formulės 2” čempionas. Juo užtikrintai tapo Edgaras Riabko – kaunietis laimėjo pirmąsias trejas čempionato lenktynes bei likus vienam etapui tapo nebepavejamas, rašo F2.

„Formulės 2 Hegelmann Europos čempionate“ E. Riabko buvo vienintelis Lietuvos atstovas. Iš viso varžybas pradėjo 14 pilotų iš Portugalijos, Ispanijos, Anglijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Olandijos.

Lietuviui šeštadienis, pirmoji čempionato diena susiklostė puikiai – kaunietis laimėjo abi lenktynes bei įsitvirtino bendros įskaitos viršūnėje. Tačiau darbas dar nebuvo atliktas – norint tapti čempionu kauniečiui reikėjo laimėti bent vienerias iš dviejų lenktynių sekmadienį.

Zarasuose pilotus pasitiko keturių kairinių posūkių trasa, o ilgiausia tiesioji siekė 625 m – čia pilotai išvysto didžiausią greitį. Visos trasos ilgis – kiek daugiau nei 1600 m.

Sekmadienio pirmąsias lenktynes E. Riabko pradėjo iš „pole“ pozicijos – kaunietis visiškai kontroliavo padėtį ir nuo starto iki finišo pirmavęs iškovojo užtikrintą pergalę.

„Kai tik pamačiau finišą vėliavą ėmiau šaukti iš džiaugsmo! Paskutiniai ratai ėjo taip lėtai! Be jokios abejonės, esu labai laimingas. Prieš startą jaučiausi užtikrintai, tačiau niekada nežinai, kai pasisuks lenktynės ir kas gali nutikti. Šį kartą viskas baigėsi puikiai“, – po finišo kalbėjo E. Riabko.

Pernai Kupiškyje vykusiame Europos čempionate E. Riabko iškovojo sidabro medalį.

„Na ką, dabar belieka tapti pasaulio čempionu“, – juokiasi pilotas.

Jei pasaulio čempionatas susideda iš kelių etapų, tai Zarasuose Europos čempionas paaiškėjo per dvi dienas. Zaraso ežere vyks net ketverios įskaitinės lenktynės po 20 ratų.

„Formulės 2“ lenktynės Zarasuose vyko 2015 ir 2016 metais.

Užsitikrinęs nugalėtojo titulą E. Riabko galėtų sau leisti nebeplaukti paskutiniame etape, nes galutinėje įskaitoje bus sumuojami trys geriausi kiekvieno piloto plaukimai. Tačiau kaunietis nusprendė dalyvauti visose varžybose ir taip atiduoti duoklę gausiai Zaraso ežero pakrantėse susirinkusiems žiūrovams.

Dėl kitų vietų ant podiumo verda arši kova, o galutinė rikiuotė paaiškės sekmadienio vakarą.

Šventė visą savaitgalį

Jau nuo penktadienio žiūrovai galėjo įsikurti Zaraso ežero saloje, kur įrengtas kempingas – iš čia puikiai matosi varžybų trasa. Taip pat veikia įvairios pramogos bei vandens parkas: vandens batutai, vandenlenčių trasa.

Taip pat žiūrovai turi galimybę išbandyti vandens motociklus ir net patį „Formulės 2“ bolidą. Dviejų vietų formulė specialiai sukurta žiūrovams, norintiems pasikrauti adrenalino bei pajusti perkrovas, kurias jaučia formulių pilotai. Žiūrovai plukdomi ta pačia trasa, kuria vyks „Formulės-2“ lenktynės.